ATP MASTERS U finalu završnog turnira sezone Novak Đoković je sigurnom igrom svladao Nikolaja Davidenka (6:1, 7:5)

Đoković uvjerljivo preko Davidenka do titule

16.11.2008.
u 11:22

Finale nije ponudilo neizvjesnost. Nakon tjedan dana pobjeđivanja, Novak Đoković se poigravao u samo dva gema finalnog susreta s Nikolajem Davidenkom i zasluženo osvojio završni turnir ATP sezone s konačnih 6:1, 7:5.

Moglo je i sve biti prije gotovo, ali je Đoković kod 5:4 propustio vlastitim servisima potvrditi pobjedu, već je u 11. gemu još jednom pritisnuo Davidenka i oduzeo mu servis. Kod 6:5, Novak nije riskirao, pogodio je servise i mirno dovršio posao.

Sve to je završnica meča jer je početak prošao u trenu. Đoković je u prvom setu ubacio 70 posto prvih servisa, Davidenko tek 47, srbijanski tenisač je iskoristio dvije od četiri break prilike te dvije mogućnosti za gubljenjem vlastitog servisa riješio u svoju korist, sve kako bi poveo sa 6:1.

Nakon stečene prednosti u drugom setu, završnica se odigrala po već opisanom scenariju i Đoković je mogao početi slaviti. U finalu parova Daniel Nestor i Nenad Zimonjić svladali su braću Boba i Mikea Bryana 7:6 (3), 6:2.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije