LISTA OSVAJAČA

Hajduk je stigao do sedmog trofeja u Kupu, ali Dinamo je još uvijek miljama daleko

Split: Hajduk je pobjedom protiv Rijeke sa 3-1 osvojio sedmi naslov pobjednika Kupa, prvi nakon 2013. godine
1/7
27.05.2022.
u 07:00

Splićanima je to sedmi trofej u Kupu, dok su Riječani ostali na šest. Na vrhu je Dinamo koji je 16 puta osvojio Kup i igrao u 23 finala.

Hajduk je sinoć na Poljudu svladao Rijeku s 3:1 i osvojio Hrvatski nogometni kup.

Rijeka je povela u 13. minuti golom Josipa Drmića, izjednačio je Ferro u 24. minuti, a rezultat je okrenuo Dario Melnjak u 36. minuti. Od 41. minute Rijeka je igrala s igračem manje nakon što je isključen Hrvoje Smolčić. U nastavku susreta Melnjak je svojim drugim golom u 56. minuti postavio konačnih 3:1.

Splićanima je to sedmi trofej u Kupu, dok su Riječani ostali na šest.

Na vrhu je Dinamo koji je 16 puta osvojio Kup i igrao u 23 finala. Osijek i Inter po jednom su slavili u ovom natjecanju.