09.08.2018. u 22:40
Bijeli su danas bili bolja momčad, no danas nije bilo preciznosti. Uputili su Kopićevi izabranici čak 12 udaraca, no samo dva u okvir gola.

Gosti Poljud napušta bez upućenog udarca u okvir gola.

Hajduk FCSB
1/9

Uzvrat će se igrati za tjedan dana u Bukureštu kada će se i saznati tko će na pobjednika dvoboja između Slovana iz Bratislave te bečkog Rapida. U prvoj utakmici Slovaci su slavili 2:1.

Utakmicu su obilježila i dva transparenta Torcide, jedan uoči utakmice s impresivnom slikom Majke Božje i porukom: Pouzdana zaštitnica Hrvatske. Posvetili su navijači bijelih  i transparent nedavno preminulom Oliveru Dragojeviću s njegovim riječima kako neće pjevati u Srbiji:

- Nema novaca za koje bi pjevao u zemlji koja je nanijela toliko zla mojoj Hrvatskoj. Kapetane, mirno more.

Hajduk
0-0
FCSB
Europska liga, 20:45, Split
Kraj
NULA NA POLJUDU (Kraj)

Gotovo je, Hajduk i Steaua su u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige na Poljudu odigrali 0:0.

90'

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

Zamjena
87' (Zamjena)

Posljednja zamjena u gostujućem sastavu, ušao je Morutan umjesto Tanasea.

Žuti karton
82' (Žuti karton )

Vratar Balgradean je dobio žuti karton zbog odugovlačenja s izvođenjem lopte.

78'

Opet prijeti Caktaš čiji udarac glavom s 14 metara odlazi pokraj gola.

Torcida je posvetila i transparent nedavno preminulom Oliveru Dragojeviću s njegovim riječima kako neće pjevati u Srbiji:

Zamjena
76' (Zamjena)

Posljednja zamjena kod Hajduka, ušao je Futacs umjesto Hamze.

Žuti karton
74' (Žuti karton )

Žuti karton i za Splićane, u sučevu bilježnicu ušao je Hamza.

71'

Zaprijetio je Caktaš glavom, no bio je to lagan zadatak za vratara gostiju.

Žuti karton
69' (Žuti karton )

Još jedna opomena kod gostiju, ovog puta Morais.

Zamjena
64' (Zamjena)

Opet mijenja Kopić, umjesto Ivanovskog ušao je Said.

Zamjena
56' (Zamjena)

Prva zamjena u redovima Hajduka, ušao je Šego umjesto Gyurcsa.

52'

Benzar je pokušao iz daljine, no puca preko gola.

Žuti karton
47' (Žuti karton )

Planić je igrao rukom na rubu kaznenog prostora i požutio, a Hajduk je dobio dobru priliku iz prekida. No, nisu to bijeli to dobro izveli.

Zamjena
46' (Zamjena)

Na početku nastavka još jedna promjena kod gostiju. Umjesto Mana ušao je Jakoliš.

Poluvrijeme
45' +4 (Poluvrijeme)

Gotovo je prvih 45 minuta na Poljudu, Hajduk je imao dominaciju, no rezultat se nije mijenjao.

45'

Zamjena
45' (Zamjena)

Gosti mijenjaju u završnici prvog dijela,  ušao je Morais umjesto ozlijeđenog Momčilovića

Žuti karton
37' (Žuti karton )

Tanase je zaustavio prodor Juranovića i požutio

36'

Gyurcso je ubacio u sredinu, točno na glavu Ivanovskog čiji udarac glavom s 12 metara nije precizan.

31'

Jurić je pokušao s 19 metara, no odlazi to pokraj gola.

28'

Oštrom loptom u šesnaesterac gostiju pokušao je Caktaš, ali ispred Ivanovskog čisti obrana gostiju.

22'

Caktaš je dao povratnu na deset metara prema Vučuru, međutim lopta je bila malo previsoka za braniča

19'

Odbila se nakon kornera lopta do Hamze na 25 metara, no udarac nije bio precizan.

13'

Samo minutu kasnije opet prije Hajduk, ovog puta preko Juranovića čiji je udarac prohujao pokraj vratnice.

11'

Preletio je ubačaj s desne strane obranu gostiju i stigao do Fomitschowa koji u sjajno prilici loše puca.

7'

Rumunji su prvi zaprijetili i to preko Tanasea, čiji udarac nije bio opasan za Posavca.

5'

Dosta su čvrsto ušle obje momčadi u dvoboj, pa je prvo gostujući Planić ostao ležati na travi, a nedugo nakon toga i Hajdukov Borja Lopez.

Torcida je uoči utakmice preko cijele tribine  izvijesila poruku: Fidelissima Advocata Croatie (Pouzdani zaštitnik Hrvatske)

1'

Počela je utakmica na Poljudu

Glavni sudac utakmice je Tiago Martins, pomoćnici su mu Luis Campos i Pedro Almeida, četvrti sudac je Hugo Miguel.

Bijeli moraju bez kapetana Zorana Nižića koji je treneru Željku Kopiću rekao da se ne osjeća spreman. Njega će zamijeniti Stipe Vučur

HAJDUK - FCSB

Hajduk na Poljudu igra prvu utakmicu trećeg pretkola Europske lige protiv FCSB-a, nekadašnje Steaue, a tijek pratite na Vecernji.hr