Italija primila gol u 13. sekundi pa okrenula utakmicu protiv Francuske

Nations League - League A - Group 2 - France v Italy
CHRISTIAN HARTMANN/REUTERS
06.09.2024.
u 22:49

Domaća ekipa povela je već u 13. sekundi golom Barcole, što je izgledalo kao obećavajući početak za Francuze. Međutim, Italija je brzo konsolidirala igru i već u 30. minuti izjednačila preko Dimarca.

U prvom kolu skupine 2 najvišeg ranga Lige nacija, Italija je na stadionu Park prinčeva u Parizu preokretom pobijedila Francusku rezultatom 1:3. Domaća ekipa povela je već u 13. sekundi golom Barcole, što je izgledalo kao obećavajući početak za Francuze. Međutim, Italija je brzo konsolidirala igru i već u 30. minuti izjednačila preko Dimarca.

Talijani su nastavili s napadima u drugom poluvremenu te su došli do potpunog preokreta kada je Frattesi u 51. minuti postigao drugi gol za goste. Francuska nije uspjela pronaći odgovor, a Raspadori je u 74. minuti potvrdio pobjedu Italije trećim pogotkom.