Varteks

Jagačiću nedostaje Besekova taktika u odnosu s medijima

'sport, 06.03.2010., varazdin, utakmica 19 kola 1 hrvatske nogometne lige izmedju nk varteks i istra 1961, nikola tkalcic Photo: Marko Jurinec/PIXSELL'
'Marko Jurinec/PIXSELL'
08.03.2010.
u 16:01

Druga utakmica Damira Jagačića na klupi Varteksa i drugi poraz. Krojači onakvom igrom protiv Istre 1961, ali i pristupom pojedinaca, bolji ishod nisu ni zaslužili.

Vidno uzrujan nakon susreta, još vruće glave, Jagačić je poručio kako razmišlja i o ostavci.

– Ako bi to izazvalo pozitivan šok, spreman sam i na takav korak. Previše volim ovaj klub da bih dopustio da mu se dogodi nešto loše – izjavio je Jagačić.

Loš ulazak u nastavak sezone dio javnosti dočekao je brojnim kritikama. Trener Jagačić, debitant na prvoligaškoj klupi, teško se nosi s napisima u medijima, to više što je dio njih bez pravog pokrića. Zazivanja imena drugih kandidata više su, čini se, pokušaj spašavanja loše obavljenih i naplaćenih promidžbenih kampanja nego dobronamjerna kritika.

Sličan tretman nikada nije doživio njegov prethodnik Dražen Besek iako je imao duže nizove bez pobjede. Samo su jesenas pod Besekovim vodstvom krojači imali pet uzastopnih poraza. Pogled na proljetni dio prošle sezone otkriva crnu statistiku, čak devet poraza u posljednjih 12 utakmica.

Što je to Besek imao, a nema Jagačić? Svakako, veliko iskustvo komunikacije s medijima. Netko bi se čak usudio reći, i manipulacije. Besek je vješto svaku slabost svoje momčadi znao prikriti, pozornost usmjeriti na sve probleme oko kluba, koji su, bez daljnjega, uvelike otežavali normalan rad. No, taj problem, u još većoj mjeri, izražen je i sada.

Jagačiću više vremena oduzima traženje slobodnih termina za treninge između dva prosvjedna skupa ili mirnih okupljanja od samog treniranja.

Jagačićevo neiskustvo u komunikaciji s medijima dovelo je i do brzoplete najave ostavke. Sutradan, hladnih glava, donesena je najpametnija odluka. Jagačić ostaje na klupi krojača.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije