Lino Červar je protiv Čeha 167. put, vjerojatno i posljednji, sjeo na izborničku klupu
28-27
Češka
EP, utakmica za 5. mjesto, 15.30, Zagreb, Arena
60'

Hrvatska je na kraju pobijedila 28:27 i osvojila peto mjesto. Međutim, na kraju smo strašno zakomplicirali i od sigurne utakmice došlo je do toga da su Česi imali napad za izjednačenje. Srećom, pucali su preko gola

60'

Česi su smanjili na jedan razlike, kasnije imali i zadnji napad za izjednačenje, ali su pucali preko gola

59'

Horvat je zabio za 28:26, a imamo i igrača više. Česi imaju napad, do kraja je ostala minuta

59'

Kako smo se opustili pred kraj! Česi su dvije minuta prije kraja došli na samo minus 1

57'

Češka se vratila u igru pred kraj, imali su napad za samo minus 2, ali Stevanović je obranio. No, nesmotreno smo izgubili loptu i rezultat je 27:25

50'

Hrvatska u zadnjih deset minuta utakmice ulazi s vodstvom 24:21

45'

Stevanović je opet odličan na golu, ima deset obrana. Hrvatska vodi 23:18

40'

Česi su imali napad za samo minus tri, ali ukrali smo im loptu i Horvat je u kontri zabio za 21:16

37'

Atmosfera u dvorani prilično je sumorna...

36'

Sad se već igra opuštenije, obrane nisu čvrste kao što bi trebale biti pa se postiže puno golova. Hrvatska vodi 19:14

34'

Češka je dobro ušla u nastavak, smanjila je na četiri razlike. Ali i to je još uvijek velika prednost za naše igrače

32'

Počelo je drugo poluvrijeme, Češka je zabila prvi gol

Poluvrijeme
(Poluvrijeme)

U utakmici za peto mjesto Hrvatska na poluvremenu vodi protiv Češke sa 16:10. Najbolji u našoj reprezentaciji su Horvat (5) i Štrlek (4), a kod Čeha je Zdrahala zabio četiri pogotka.

30'

Četiri minute iralo se bez pogodaka, a onda su u 15 zadnjih sekundi prvog poluvremena pala dva pogotka. Horak je zabio za Češku, a Horvat iz sedmerca za 16:10.

26'

Horvat iz kontranapada zabio za vodstvo od 15:9.

21'

Štrlek je odlično raspoložen. Zabio je svoj četvrti pogodak - 13:7

17'

Karačić je vratio na pet razlike - 11:6

17'

Mreže su nekoliko minuta mirovale, a onda su zabili Česi - Zdrahala je zabio iz sedmerca (10:6)

12'

Dva brza pogotka. Štrlek i Horvat u kontranapadu zabila su za uvjerljivo vodstvo - 9:4.

10'

Drugi pogodak Karačića na utakmici. Hrvatska vodi protiv Češke sa 7:3.

8'

Karačić i Štrlek zabili su za 6:3.

6'

Marić je dobio (dvije) poruke:

5'

Stepančić je zabio dva pogotka u nizu za hrvatsku reprezentaciju - 4:2.

2'

Musa je zabio za 2:1.

2'

Horvat je iz sedmerca zabio za izjednačenje.

1'

Česi su zabili već u prvom napadu. Zabio je Kasparek.

1'

Počela je utakmica Hrvatska - Češka. U Areni je 1500 navijača.

15.25

Hrvatski navijači ispred Arene uoči utakmice s Češkom.

15.15

Nakon 15 godina igranja za reprezentaciju zahvalio sam se svima, rekao je Igor Vori i tako objavio da odlazi u reprezentativnu mirovinu. Povukao se i Denis Buntić. Lino je umjesto Vorija pozvao Tina Kontreca, a umjesto Jakova Gojuna mladog Halila Jaganjca.

15.00

Na prvenstvu je Večernji list uoči svake utakmice uživo emitirao emisiju s poznatim gostima. No ovaj put emisija u kojoj će gost biti Božidar Jović bit će emitirana uživo nakon susreta u 17.45 sati.

14.50

Hrvatski rukometaši se zagrijavaju za dvoboj sa Češkom.

14.45

Dobar dan! Hrvatska rukometna reprezentacija igra posljednju utakmicu na Europskom prvenstvu. Suparnik našim rukometašima je Češka, a dvoboj od 15.30 sati možete uživo pratiti na portalu Večernjeg lista.