Legendarna 36-godišnja tenisačica Martina Hingis pobijedila je hrvatsku Fed kup izbornicu Ivu Majoli u 'tie-breaku' ekshibicijskog seta kojeg su u nedjelju odigrale u Bolu uoči finala WTA turnira Croatia Bol Open i na taj način obilježile 20. godišnjicu njhovog finalnog obračuna u Roland Garrosu, u kojem je Iva kao 19-godišnjakinja osvojila svoj jedini Grand Slam naslov.
- Voljela bih da sam pobijedila prije 20 godina. Ipak, ponosna sam što sam bila dio tog finala. Iva je tada bila bolja i zasluženo osvojila naslov - priznala je Martina Hingis, koja je još uvijek aktivna na WTA Touru i jedna je od najboljih igračica svijeta u konkurenciji parova.
- Nisam baš u najboljoj teniskoj formi. Zahvaljujem se Martini što mi je dala igrati, što nije završavala poene u dva, tri udarca. Hvala joj što je uspjela odvojiti vrijeme i doći u Bol - izjavila je naša najbolja tenisačica svih vremena.
U ovom ekshibicijskom meču, osim Hingis i Majoli, sudjelovali su hrvatski ministar financija Zdravko Marić i dopredsjednik Upravnog odbora Gazproma Aleksander Medvjedev, koji su se u jednom dijelu meča pridružili proslavljenim tenisačicama, a ministar Marić je dobio priliku oporbati svoje udarce i "jedan na jedan" protiv višestruke Grand Slam pobjednice iz Švicarske.
Uoči dvoboja Martini Hingis i Ivi Majoli su organizatori bolskog turnira darovali njihove portrete: Ivi s trofejem Suzanne Lenglen iz Roland Garrosa, a Martini s pobjedničkim tanjurom iz Wimbledona.
- Ovaj turnir iz godine u godinu postaje sve bolji, bez obzira na tešku financijsku situaciju. Nadam se da će u sljedećim godinama dobiti još viši rang, s još većim nagradnim fondom, kako bi došle i još bolje igračice, nadam se i sve naše najbolje tenisačice - istaknula je hrvatska Fed Cup izbornica te dodala:
- Nadam se da ćemo uspjeti izboriti mjesto u Svjetskoj skupini i dobiti priliku igrati pred svojim navijačima - poručila je za Majoli.
Sramotno da bilo koji sportaš ne može pobjediti svog inozemnog protivnika dok gleda bilo koji predstavnik Svehrvatske Vlade ili Hrvatskog Državnog Sabora. Zamislite što se bi recimo dogodilo da smo npr. Sjeverna Koreja? Takvi sportaši bi bili streljani ili poslani u rudnike, a njihove obitelji bi bile izložene javnoj porugi minimalno 42 dana