25.04.2018. u 22:44
Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real, dok je Kovačić ušao u 82. minuti

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Real je Münchenu pobijedio Bayern s 2:1 i otvorio si put prema novom finalu ovog natjecanja. Bayern nije odigrao loše, stvarao je prilike, ali je zakazao u realizaciji, dok su gosti u tome bili odlični i od četiri udarca u okvir, dva su završila u mreži.

Stoti gol Heynckesovih momčadi

Prvih 20-ak minuta igralo se 'tvrdo', nije bilo uzbuđenja, ali onda je u 28. Bayern poveo i stvari su se zakuhale. Bila je to sjajna akcija, James je uposlio Kimmicha koji se sjurio prema golu i zabio za vodstvo bavarske momčadi. Bio mu je to peti gol u sezoni, a uz to ima i 14 asistencija pa su tako po učinku ove sezone od njega bolji samo Muller i Lewandowski.

Bayern - Real
1/6

Bio je to ujedno stoti pogodak u Ligi prvaka koji je postigla neka momčad koju je vodio Jupp Heynckes.

Bayern je i nakon gola imao nekoliko dobrih prilika, ali Ribery, Müller i Hummels nisu bili precizni. A onda, kako to obično biva, slijedi kazna. Lopta je bila u kaznenom prostoru Bayerna, nekoliko igrača ju je promašilo, a ona je došla na nogu Marcelu koji lijepo puca i zabija za 1:1. Bio mu je to treći gol ove sezone u LP-u, što mu je najbolji učinak u ovom natjecanju u jednoj sezoni.

Nastavak susreta ponudio nam je sličnu priču, Bayern je nasrnuo na gol, ali nepreciznost i sjajne reakcije Navasa skupo su ih koštale.

Asensio - zlatna zamjena

A ne samo da nisu uspjeli zabiti, već su u 57. minuti primili gol i to nakon velike pogreške Rafinhe koji je poklonio loptu Realu, a Asensio zabio za 1:2. Igrač koji je ušao na poluvremenu tako je još jednom pokazao kako odlično reagira kad uđe s klupe. Posljednja tri gola u Ligi prvaka postigao je kao zamjena...

Real je tako došao do šeste uzastopne pobjede nad Bayernom i na pragu je da treći put zaredom uđe u finale ovog natjecanja. No, lekcija koju im je Juventus održao u četvrtfinalu dobra im je opomena da opuštanja nema ni kad pobijediš u gostima.

Kraj
90' (Kraj)

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Real je u Münchenu pobijedio Bayern s 2:1 i otvorio si put prema novom finalu ovog natjecanja. Bayern nije odigrao loše, stvaro je prilike, ali je zakazao u realizaciji, dok su gosti u tome bili odlični i od četiri udarca u okvir, dva su završila u mreži.

88'

Kakva prilika za Bayern! Lewandowski se našao u sjajnoj situaciji, ali nije pogodio gol

82'

Casemiro izlazi, a na travnjaku je naš Mateo Kovačić

Zamjena
75' (Zamjena)

Javi Martinez je izašao, a u igri je Tolisso

71'

Ronaldo je zabio, ali gol nije priznat jer je loptu primirio rukom. On je prilično ljutit, ne slažže se s tom odlukom

67'

Još jedna prilika za Bayern, ali su se na nekoliko metara od gola sudarili Lewandowski i Muller pa su se na kraju spetljali

Zamjena
67' (Zamjena)

Carvajal je ozlijeđen, a Zidane umjesto njega uvodi Benzemu, a Lucasa vraća u obranu

62'

Još jedna prilika za Bayern, opet je pucao Ribery, ali Navas odlično brani

Gol
57' (Gol)

Asensio je zabio za vodstvo Reala! Kakva je to bila pogreška Rafinhe koji je predao loptu madridskoj momčadi, Asensio je dao za Lucasa, ovaj mu je vratio, a igrač koji je tek ušao zabija za 2:1

Žuti karton
51' (Žuti karton )

Ribery je napravio prekršaj i dobio žuti karton

50'

Ribery je sjajno prošao i pokušao uposliti Müllera koji je bio ispred gola, ali braniči Reala su se snašli i izbacili loptu

Zamjena
46' (Zamjena)

Počelo je drugo poluvrijeme, Zidane je odmah napravio zamjenu: umjesto Isca je ušao Asensio

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Gotovo je prvo poluvrijeme, na odmor se odlazi s 1:1. Bayern je poveo protiv Kimmicha, a izjednačio je Marcelo

45'

Bayern je jurnuo nakon primljenog gola, imao dvije, tri dobre situacije... Najbolja je bila nakon kornera, ali Müller puca pokraj gola

Gol
44' (Gol)

Real je izjednačio! Lopta je bila u kaznenom prostoru Bayerna, nekoliko igrača ju je priomašilo, a onda je došla na nogu Marcelu koji lijepo puca i zabija za 1:1. Bio mu je to treći gol ove sezone u LP-u

43'

Još jedna prilika za Bayern, ali udarac Müllera je blokiran

41'

Bayern je nakon ubačaja došao do prilike, ali Hummels je pucao iznad gola

35'

Kakva velika prilika za Bayern, ali Ribery nije dobro primio loptu. Ovo je bilo jako opasno za Real

Zamjena
34' (Zamjena)

Novi problemi za Bayern, Boateng je izašao zbog ozljede, a umjesto njega Süle

Gol
28' (Gol)

Bayern je poveo! Bila je to sjajna akcija, James je uposlio Kimmicha koji se sjurio prema golu i zabio za vodstvo bavarske momčadi

25'

Igra se prilično čvrsto, nakon 25 minuta nema pravih prilika

18'

Rafinha je pucao iz daljine, ali ravno u Navasa

15'

Pokušao je Isco s ruba kaznenog prostora, ali njegov pokušaj je blokiran

Zamjena
8' (Zamjena)

Šok za domaću momčad. Već nakon osam minuta igre zbog ozljede je morao izaći Arjen Robben, a ušao Thiago Alcantara

5'

Bavarci se moraju posebno čuvati Cristiana Ronalda koji im je zabio devet golova, u prosjeku im zabija svakih 65 minuta

1'

Nakon 20 sekundi igre Lewandowski je bio u dobroj situaciji i tražio nekog od svojih suigrača, ali ipak nikoga nema na drugoj strani

1'

Počela je utakmica između Bayerna i Reala

0'
0'
0'

Igra Reala uvelike će ovisiti o hrvatskom nogometnom čarobnjaku Luki Modriću, igraču koji često vuče sve konce u predstavi madridske momčadi. Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije igra u početnoj postavi, dok je Mateo Kovačić na klupi

0'

Zidane je mnoge iznenadio time što je Benzemu ostavio na klupi. Ne zbog toga što je Francuz u odličnoj formi, dapače imao je puno kritičara u posljednje vrijeme, već zbog toga što je dosad u svim važnim utakmicama Zidane vjerovao u njega i stavljao ga u prvih 11

Sastav Reala
Sastav Bayerna
Uvod

Dobra večer!  Nakon što smo jučer gledali fenomenalnu utakmicu između Liverpoola i Rome (5:2), pred nama je drugo polufinale. Na Allianz Areni sastat će se Bayern i Real.

Ovo je sudar titana koji su kombinirano osvojili 17 naslova europskog prvaka (Real 12, Bayern 5), što jamči novi spektakl.

Utakmica počinje u 20.45, a tijek pratite na portalu Vecernji.hr.