30.06.2018. u 17:53
Francuska je prvi četvrtfinalist Svjetskog prvenstva. Svladala je Argentinu s 4:3 uz dva gola Mbappea.

Nogometaši Francuske plasirali su se u četvrtfinale SP u Rusiji nakon što su u subotu u Kazanju u osmini finala svladali Argentinu sa 4:3 (1:1), a junak susreta bio je 19-godišnji Kylian Mbappe, koji je izborio penal te je zabio dva pogotka.

Nogometaši Francuske napokon su na SP u Rusiji odigrali jednu dobru utakmicu, a briljirao je Kylian Mbappe. Francuska je prvi puta zaprijetila u 9. minuti, iz slobodnog udarca sa 22 metra Antoine Griezmann pogodio je gredu.

No, u 13. minuti Francuzi vode. Kylian Mbappe je sa svoje polovice sam krenuo u kontranapad, nekoliko Argentinaca ga je pokušalo zaustaviti, ali on je pored njih prolazio kao brzi vlak i nakon što je pretrčao pola igrališta u 16-ercu ga je oborio stoper Marcos Rojo, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Antoine Griezmann.

Mbappe
1/13

U 21. minuti nova opasnost za gol Argentinaca, slobodni udarac na rubu kaznenog prostora izborio je nezaustavljivi Mbappe. No, Paul Pogba puca preko gola.

Argentina je bila nemoćna i bezopasna, ali u 41. minuti iz akcije koja ništa nije obećavala gauči dolaze do poravnanja na 1:1. Strijelac je bio Angel Di Maria, koji je sa 30 metara fantastičnim udarcem zatresao mrežu.

Nakon što je u završnici prvog poluvremena Francuze šokirao Angel Di Maria, u 48. minuti novi pogodak za Argentinu. Strijelac je bio branič Gabriel Mercado, koji je skrenuo loptu u mrežu nakon udarca Messija sa ruba 16-erca.

Preokretima tu nije bio kraj. U 56. minuti nesporazum argentinskog vratara Armanija i braniča Fazija umalo je kaznio Griezmann. No, minutu kasnije francuski branič Benjamin Pavard sa ruba 16-erca postiže fantastičan pogodak za 2:2.

Onda na scenu opet stupa fantastični Kylian Mbappe. U 64. minuti, nakon ubačaja u 16-erac, odlično se snašao i ponovno dovodi trikolore u vodstvo. A u 68. minuti, nakon polukontre, Mbappe zabija za 4:2.

Do kraja susreta Argentina je uspjela samo ublažiti poraz, kad je u sudačkoj nadoknadi (90+3) Sergio Aguero, nakon ubacivanja Messija, glavom pogodio mrežu.

Večeras u 20 sati u Sočiju u osmini finala sastaju se Urugvaj i Portugal, a pobjednik tog susreta će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske 6. srpnja u Nižnji Novgorodu.

FRANCUSKA - ARGENTINA 4:3

FRANCUSKA: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez, Pogba, Kanté, Mbappé (Thauvin, 88), Griezmann (Fekir, 83), Matuidi (Tolisso, 75), Giroud.

ARGENTINA: Armani, Mercado, Rojo (Fazio, 46), Otamendi, Tagliafico, Banega, Mascherano, Enzo Pérez (Agüero, 66), Pavon (Meza, 75), Messi, Di María.

STRIJELCI: 1:0 Antoine Griezmann (13-pen), 1:1 Angel Di Maria (41), 1:2 Gabriel Mercado (48), 2:2 Benjamin Pavard (57), 3:2 Kylian Mbappe (64), 4:2 Kylian Mbappe (68), 4:3 Sergio Aguero (90+3).

KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Francuska je slavila s 4:3 i prošla u četvrtfinale SP-a.

Žuti karton
90+3' (Žuti karton )

Žuti za Otamendija.

Gol
90' (Gol)

Gol za Argentinu! Aguero je zabio, još su dvije minute do kraja.

90'

Igrat će se četiri minute nadoknade i moralo bi se dogoditi čudo da Francuska ne prođe.

Zamjena
89' (Zamjena)

Nova promjena kod Francuske. Thauvin umjesto Mbappea.

Zamjena
83' (Zamjena)

Dvije promjene kod Francuske. Ušli su Tolisso i Fekir, a igru napustili Matuidi i Griezmann

Zamjena
75' (Zamjena)

Promjena kod Argentine - Meza umjesto Pavona.

Žuti karton
73' (Žuti karton )

Dva žuta kartona za igrače Francuske u samo minutu. Požutjeli su Matuidi i Pavard.

KAKVA UTAKMICA

Mbappe ima tek 19 godina, rođen je 1998., a PSG ga je 2017. platio 145 milijuna eura.

Gol
68' (Gol)

Francuska vodi 4:2! Drugi gol danas zabio je Mbappe! Argentina je u teškoj situaciji.

Zamjena
66' (Zamjena)

Promjena kod Argentine - Aguero umjesto Pereza.

Gol
64' (Gol)

Gol za Francusku! Kakav preokret Francuza, zabio je Mbappe!

Gol
57' (Gol)

Gol za Francusku! Sjajan gol zabio je Pavard, iz voleja je rasparao mrežu Argentine. To mu je prvi gol za reprezentaciju i to u kojem trenutku!

Žuti karton
50' (Žuti karton )

Žuti karton za Banegu koji će tako propustiti četvrtfinale ako Argentina prođe. Ista stvar vrijedi i za Marscherana koji je dobio žuti u 43. minuti.

Gol
48' (Gol)

Gol za Argentinu! Zabio je Mercado koji je skrenuo loptu u mrežu nakon udarca Messija. Preokret Argentine!

46'

Počeo je nastavak. Kod Argentine je igru napustio Rojo koji ima žuti karton, a ušao je Fazio.

POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, rezultat je 1:1.

45'

Igrat će se dvije minute nadoknade.

44'

Ovo je trenutak kada lopta ulazi u mrežu Francuske, bespomoćan je bio Lloris.

Gol
41' (Gol)

Izjednačenje! Di Maria je zabio sjajan gol! Potegao je s 25 metara i majstorski pogodio.

35'

Argentina se sabrala nakon primljenog gola i sada je opasnija momčad.

30'

Prošlo je prvih pola sata utakmice, Francuska vodi 1:0.

27'

Posjed lopte je 76:24 posto za Argentinu, ali to je jalova dominacija.

21'

Pogba je izveo slobodni, ali puno gore nego Griezmann prije 10-ak minuta. Snažno je tukao, ali preko gola.

Žuti karton
20' (Žuti karton )

Argentinska obrana ima velikih problema s brzim Mbappeom. Sada ga je opasnoj zoni srušio Tagliafico i zaradio žuti karton, a ranije je požutio i Rojo. Opet slobodni za Francusku.

18'

Evo trenutka kada je Griezmann zabio.

Gol
13' (Gol)

Gol za Francusku! Siguran s 11 metara je Griezmann, Francuzi vode 1:0.

11'

Jedanaesterac za Francusku! Mbappe je dobio loptu, poput brzog vlaka pretrčao 60-70 metara nakon čega ga je Rojo srušio u svom kaznenom prostoru.

9'

Griezmann je izveo slobodni udarac i pogodio gredu! Puno sreće za Argentinu.

6'

Evo prve mogućnosti za Francusku. Mascherano je napravio prekršaj na 20-ak metara od svojih vrata.

1'

Počela je utakmica! Tražimo prvog sudionika četvrtfinala.

Utakmicu u Kazanju sudi iranski sudac Alireza Faghani.

Sanjam da Argentina igra sa strašću, ali i da dominira posjedom. Ako ne možemo kontrolirati loptu, tada utakmica postaje fizički zahtjevnija, a to nam nikako ne bi odgovaralo. Jaka snaga Francuske je sposobnost brzog osvajanja lopte te brzina njihovih napadača - kaže argentinski izbornik Sampaoli.

Messi je Messi, pa on je postigao 65 golova u 127 utakmica za reprezentaciju. Nadamo se kako ćemo ga limitirati iako znamo da je njemu potrebno vrlo malo prostora kako bi napravio razliku. No, kada igrate protiv Argentine i Messi je na terenu, tada postoji nekoliko načina da se ograniči njegov utjecaj na razvoj događaja - rekao je francuski izbornik Deschamps.

Uoči SP-a od reprezentacija Francuske i Argentine mnogo se više očekivalo. Bili su jedni od favorita za naslov, ali igrama u prvom dijelu natjecanja to nisu opravdali.

Sastavi

Evo sastava Francuske i Argentine:

S nestrpljenjem se čeka nastup argentinske reprezentacije koja u natjecanju po skupinama nije bila prava. Može li Lionel Messi trgnuti svoje gauče?

Dobar dan, počinje rasplet na SP-u u Rusiji. U prvoj utakmici osmine finala igraju reprezentacije Francuske i Argentine (16 sati). Tijek utakmice iz Kazanja pratite na portalu Večernjeg lista.