REAKCIJE SUSJEDA

Pobjeda Dinama odjeknula u regiji, evo što pišu portali u Srbiji i BiH: 'Prva pobjeda Hrvata!'

Dinamo je slavio 2:0 u Salzburgu
1/8
23.10.2024.
u 23:11

"Nek se Liga šampiona pazi, Dinamo gazi – prva pobjeda Hrvata!", navodi B92.

Nogometaši Dinama upisali su premijernu pobjedu ove sezone u Ligi prvaka, u utakmici trećeg kola bili su bolji u Salzburgu od austrijskog doprvaka s 2-0 (0-0).

Dinamo je suparnika slomio golovima u drugom poluvremenu. U 49. minuti je strijelac za 1-0 bio Sandro Kulenović, dok je u 84. minuti Bruno Petković poentirao za 2-0 i time potvrdio slavlje hrvatskog prvaka. Bila je to prva gostujuća pobjeda Dinama u Ligi prvaka nakon 1998. godine i slavlja u Amsterdamu protiv Ajaxa.

Ova pobjeda Dinama odjeknula je u regiji. Evo što pišu portali u Srbiji.

"Dinamo Zagreb uništio Salzburg za prvu pobjedu u Ligi prvaka", piše Blic.

"Dinamo Zagreb odigrao je izuzetno pametno u Austriji i savladao posrnuli Salzburg rezultatom 2:0", navodi srpski Sportklub.

O pobjedi Dinama piše se i u Bosni i Hercegovini.

"Pa neka ih i dalje otpisuju - Dinamo je u Salzburgu pokazao koliko je moćan!", navodi SportSport.

"Dinamo nakon 26 godina slavio gostujuću pobjedu u Ligi prvaka, "pao" je Dedićev Salzburg", piše Klix.