\'Samir Nasri, Arsenal Photo: Press Association/Pixsell\'
PA/Pixsell
01.05.2011.
u 16:10

Pogotkom Ramseya u 56. minuti, Arsenal je u derbiju svladao Manchester United 1:0 i sad Chelsea ima tri boda manje od Uniteda (Arsenal šest), uoči međusobnog okršaja na Old Traffordu

Nogometaši Arsenala u derbiju su svladali Manchester United 1:0 (0:0) i sad United ima samo tri boda više od Chelsea, a šest od Arsenala. U sljedećem kolu Chelsea gostuje na Old Traffordu kod Uniteda.

Trenutak odluke zbio se u 56. minuti – povratnu loptu Van Persiea, sa 14 metara preciznim je udarcem u mrežu pospremio 21-godišnji Aaron Ramsey, bio je to njegov prvi ovosezonski pogodak. Najbolju zgodu za izjednačenje, propustio je Nani u 77. minuti, vratar Szczesny obranio je njegov udarac.

Inače, Arsenal je oštećen u 32. minuti za nedosuđeni 11-erac. Walcott je ubacio loptu u 16-erac, na nju je krenuo Vidić i rukom je izbio ispred Van Persiea, no slabi sudac Foy pokazao je na – korner, iako je to morao biti 11-erac i crveni karton za Unitedova kapetana. Dvije minute prije kraja, mogao je Foy dosuditi 11-erac za goste, nakon starta Clichyja na Owenu, no odmahnuo je rukom...

Naš reprezentativac Luka Modrić bio je najbolji igrač dvoboja Chelsea – Tottenham (2:1), no njegova je momčad ipak ostala kratkih rukava. Ovim se porazom Tottenham udaljio od mjesta koje vodi u Ligu prvaka, a sad ga je bodovno dostigao i Liverpool (s utakmicom više), nakon 3:0 pobjede protiv Newcastlea.

Tottenham je poveo u 19. minuti (Sandro), a oba pogotka Chelsea bila su, u najmanju ruku, sumnjiva. Izjednačio je, naime, Lampard u 45. minuti udarcem s 25 metara. Vratar Gomes opet je početnički reagirao i lopta je prošla kroz njega, no ostalo je upitno je li prešla crtu cijelim obujmom prije nego ju je stigao nespretni vratar! A minutu prije kraja, Kalou je zabio pobjednički pogodak iz pozicije koja je još kako mirisala na zaleđe...