– Ono što mogu obećati jest da ćemo ostvariti najmanje isti rezultat, dakle plasman u četvrtfinale! No, daleko od toga da se tamo želimo zaustaviti. Na SP-u u Brazilu igrali smo također u četvrtfinalu, ali smo tada naišli na Norvežanke. Ako ih u Londonu izbjegnemo, onda će sve biti moguće – rekao je Vladimir Canjuga, izbornik rukometašica.
Proslava uz pjesmu
Djevojke su plasman u London proslavile umjereno.
– Bilo je malo pića, više pjevanja. Prava fešta bit će u Novigradu, 3. lipnja, nakon utakmice sa Slovačkom – rekao je Ratko Balenović, direktor reprezentacije.
A što su rekle Nizozemke?
– Još im nije jasno da ne idu u London. Mislile su da je sve gotovo nakon što su nas pobijedile. Iskreno, nisu nam nešto prigovarale u hotelu. Više su se bunile onako za sebe – zaključio je Balenović.
Plasmanom rukometašica zasad imamo 28 sportašica na Igrama, što je rekord. Dosadašnji je držao, zbog odbojkaške reprezentacije, Sydney sa 26 sportašica. No, u ovaj broj nisu ubrojene košarkašice koje bi se također mogle naći u Londonu ako prođu kvalifikacije u Ankari potkraj lipnja. Nije ubrojena ni plivačica Sanja Jovanović koja će vjerojatno dobiti poziv, a možda u skorije vrijeme nastup izbore atletičarke Ana Šimić i Nikolina Horvat.
Četverac adut muškaraca
Zanimljivo je da su od 17 hrvatskih medalja na Olimpijskim igrama 13 osvojili sportaši, a četiri sportašice. I to sve četiri na posljednjim Igrama u Pekingu. Trend da žene osvajaju više medalja mogao bi se nastaviti u Londonu gdje su gotovo sigurne kandidatkinje za medalju Sandra Perković, sestre Ana i Lucija Zaninović, pa i Blanka Vlašić ako se oporavi.
Iznenaditi može, baš kao u Pekingu, Snježana Pejčić, ali i rukometašice, pa čak i košarkašice ako se plasiraju. Muški dio računa na medalju rukometaša i vaterpolista, jedriličara Fantele i Marinića, te četverca na pariće. Iznenaditi mogu gimnastičar Filip Ude te Giovanni Cernogoraz u gađanju letećih meta.