WTA MASTERS Drugi poraz ruske tenisačice

Safina izgubila i od druge sestre Williams

05.11.2008.
u 22:08

Ruskinja Dinara Safina, druga nositeljica završnog turnira osam najboljih svjetskih tenisačica, u prva dva dana trajanja je upisala dva poraza.

Oba su došla od sestara Williams. Protiv Venus je u utorak imala nešto više šansi, a dan kasnije potonula je nakon prvog seta. Serena je za sedamdeset minuta pobijedila 6-4, 6-1 i tako došla do prve pobjede u Dohi. Podsjetimo kako je njena starija sestra Venus upisala - dvije.

Borba se u meču Serene i Safine vodila samo u prvom setu kada je ruska tenisačica imala čak i više break prilika. No, sve tri su ostale neiskorištene, dok je Amerikanka bila praktična. Imala je jednu, nju je i iskoristila, te dobila prvi set 6-4.

Safina je u prvom setu izgubila samo sedam poena na svoj servis, no to joj nije pomoglo. Dapače, nakon što nije okrunila bolju igru u drugom setu je potpuno popustila.

Kod 3-1 je Serena došla do drugog breaka u drugom setu tako što joj je Safina doslovno sve poklonila (tri dvostruke servis pogreške Safine u tom gemu).

Safini je tako ostalo da u posljednjem meču skupine protiv Dementijeve obrani čast 2. nositeljice, dok Serena ispred sebe ima još dva nastupa u skupini.

WTA Masters, 2. kolo:

Bordo skupina:
V. Williams (7) - Dementijeva (5) 6-4, 4-6, 6-3
S. Willliams (3) - Safina (2) 6-4, 6-1

Redoslijed: 1. V. Williams 2-0, 2. S. Williams 1-0 (-1), 3. Dementijeva 0-1 (-1), 4. Safina 0-2.

Bijela skupina:
Zvonarjeva (8) - Ivanović (4) 6-3, 6-7(5), 6-4
Janković (1) - Kuznjecova (6) (četvrtak)

Redoslijed: 1. Zvonarjeva 2-0, 2. Janković 1-0 (-1), 3. Kuznjecova 0-1 (-1), 4. Ivanović 0-2.