08.02.2020. u 19:25
Hajduk je danas u 21. kolu Prve HNL u slavljeničkom raspoloženju svladao Lokomotivu s 1:0. Za pet dana je 109. rođendan splitskog kluba.

U dvoboju 21. kola Prve HNL nogometaši Hajduka su u Splitu pobijedili Lokomotivu s 1:0 (1:0) i učvrstili se na drugom mjestu ljestvice.

Drugi povratak novoga trenera Hajduka Igora Tudora na Poljud završio je pobjednički, a Splićani su teško slavili protiv Lokomotive s 1:0.

Hajduk je poveo u 28. minuti kada je pogrešku igrača Lokomotive na sredini terena iskoristio Nigerijac Samuel Eduok, pretrčao Kolingera i plasirao loptu pored vratara Grbića. Eduok je u 41. minuti imao dobru šansu i za drugi gol, ali je njegov udarac iz blizine nogama obranio Grbić.

Početkom drugog dijela prvu pravu priliku imala je Lokomotiva, a udarac Uzunija prema praznoj mreži u zadnji trenutak blokirao je Hamza. U vrlo lošem drugom dijelu, s puno pogrešaka na obje strane, u 85. minuti crveni karton je u svom prvijencu za Hajduk zaradio Mujakić zbog prekršaja na Uzunijem, pa su Splićani utakmicu završili s deset igrača.

Hajduk je drugi s devet bodova manje od vodećeg Dinama, dok je Lokomotiva ostala peta s 31 bodom.

KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Hajduk je golom Eduoka na Poljudu slavio protiv Lokomotive s 1:0. Evo i poretka.

Rezultati by SofaScore

90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

87'

Tolić je izveo slobodni udarac, ali je pogodio živi zid.

Crveni karton
84' (Crveni karton )

Crveni karton za Hajduk! Isključen je Mujakić koji je tijelom odnio Uzunija koji je išao prema Posavcu. Jakić je usput zbog prigovora dobio žuti karton, a Lokomotiva će imati slobodni udarac na 17 metara.

Zamjena
79' (Zamjena)

Oba trenera napravila su sve zamjene. U Hajduku je Tahiraj ušao umjesto Jakoliša.

Zamjena
74' (Zamjena)

Mijenjaju oba trenera. Blagaić umjesto Eduoka kod Hajduka, a Tolić umjesto Petraka kod Lokomotive.

Žuti karton
69' (Žuti karton )

Požutio je i Jakoliš.

65'

Na Poljudu se skupilo 11.870 gledatelja.

Žuti karton
62' (Žuti karton )

Tuci je požutio.

53'

Prilika za Lokomotivu Jakić je bio u odličnoj prilici, ali je Ismajli uklizao, a onda je intervenirao i Posavec.

Zamjena
46' (Zamjena)

Počeo je nastavak, oba trenera su napravila promjenu. Kreković umjesto Jaira kod Hajduka, a Tuci i Cokaj su u igri umjesto Sammira i Budimira.

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Kraj prvog poluvremena, Hajduk vodi 1:0.

42'

Eduok je opet bio u prilici, ali je Grbić obranio.

Žuti karton
38' (Žuti karton )

Prvi žuti karton na utakmici dobio je Kolinger.

28'

Evo i nešto od Lokomotive. Kastrati je pobjegao i ubacio, bilo je opasno, no sudac je ipak podignuo zastavu.

Gol
27' (Gol)

Gol za Hajduk! Bijeli su zasluženo poveli. Caktaš je tražio Juranovića, no lopta je došla do Eduoka koji je pobjegao Kolingeru i matirao Grbića.

20'

Nastavlja se pritisak Hajduka, bijeli su zasad bolja momčad.

12'

Hajduk je pritisnuo goste i pokušava zabiti gol, ali još nema promjene rezultata.

8'

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je Edouk, ali mu je Grbić, nekadašnji vratar Hajduka, obranio udarac.

1'

Počela je utakmica!

Uoči utakmice održana je minuta šutnje za bivšeg igrača Hajduka Ivu-Valentina Tomaša.

POREDAK

Evo i ljestvice HNL-a.

SUDAC

Glavni sudac je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

LOKOMOTIVE

Sastav Lokomotive: Grbić - Karačić, Mersinaj, Kolinger, Marković - Petrak - Sammir - Jakić, Kastrati - Budimir - Uzuni.

HAJDUK

Za Hajduk će danas igrati: Posavec - Ismajli, Mujakić, Radić - Juranović, Jurić, Barry, Jakoliš - Caktaš - Eduok, Jairo.

REMI OSIJEKA I INTERA

U ranije odigranoj utakmici Osijek i Inter odigrali su 1:1.

MUJAKIĆ DEBITIRA

Trener Hajduka Igor Tudor danas će dati priliku Nihadu Mujakiću koji je ove zime stigao iz     Kortrijka. 21-godišnjem braniču ovo će biti prvi nastup za splitsku momčad.

IZJAVA TOMIĆA

- Nisam od nekakvih pompoznih najava prije utakmice. Idemo pokazati što znamo i odigrati pravu utakmicu. Skautirali smo dobro Hajduk, znamo koje su njihove dobre i loše strane i to ćemo pokušati iskoristiti - rekao je Goran Tomić, trener Lokomotive.

IZJAVA TUDORA

– Uvjeren sam da će nam ovaj način igranja donijeti dobre rezultate. Jako je važno i da navijačima ne bude dosadno, da igra bude zanimljiva i atraktivna. Mislim da će se sav pritisak sutrašnje utakmice zbog rođendana i brojne publike prenijeti pozitivno na igrače – rekao je strateg bijelih Igor Tudor.

U prvom ogledu Hajduk je na Poljudu pobijedio Lokomotivu s 3:0, a susret u Kranjčevićevoj završen je bez pogodaka.

POČINJEMO

Hajduk danas u 21. kolu Prve HNL u slavljeničkom raspoloženju dočekuje Lokomotivu (17.30, Arena 3). Za pet dana je 109. rođendan splitskog kluba, a savršeni dar pred domaćim navijačima bila bi druga pobjeda u proljetnom dijelu, nakon što su u prošlom kolu s 3:0 svladali Varaždin.