U četvrtfinalu Davisova kupa u Split stiže Srbija

AFP
07.03.2010.
u 19:52

Teškom je mukom Novak Đoković, drugi tenisač ATP ljestvice, donio treći, ključni bod Srbiji u srazu prvog kola Svjetske skupine Davis Cupa protiv Amerikanaca u beogradskoj Areni.

Slomio je otpor odličnog Johna Isnera, 20. tenisača svijeta, nakon četiri sata i 16 minuta duge borbe.

Uporni se Amerikanac vraćao dvaput u meč izjednačujući na 1-1 i 2-2. Na zemljanoj je podlozi u Areni zabio 24 asa. U četvrtom je setu poentirao pri trećoj set-lopti, nakon što je Đoković uspostavio ravnotežu došavši do 6:6 iako je gubio 3:0 i 5:2, a Isner je preuzeo servis za set pri 5:4 vodstvu. Ipak, Isner je napravio novi minibreak u 13. poenu tie-breaka te potom odservirao za 8:6.

U posljednjem je setu Srbin breaknuo Amerikanca u petom gemu, te iskoristio treću meč-loptu u desetom gemu petog seta.

Srbija će u dvoboju drugog kola ili četvrtfinala natjecanja gostovati kod Hrvatske.