17.08.2023. u 21:25
PAOK je s 3:0 svladao Hajduk i tako ga u trećem pretkolo Konferencijske lige izbacio iz Europe.

Nogometaši Hajduka nisu se uspjeli plasirati u posljednje, 4. pretkolo Konferencijske lige, oni su u uzvratnom dvoboju 3. pretkola u Solunu izgubili od domaćeg PAOK-a sa 0-3 (0-1).

Kako je prva utakmica prije tjedan dana u Splitu završila bez pogodaka, tih 3-0 za PAOK je i ukupni rezultat dvoboja Hajduka i PAOK-a.

Pogotke za domaće postigli su Stefan Schwab (12-11m) i Andrija Živković (79, 85).

Ključnim se pokazalo razdoblje od 8. do 12. minute kada Hajduk nije iskoristio "zicer" za vodstvo, a onda i primio pogodak iz kaznenog udarca. U obje te situacije loše je reagirao iskusni Odjidja-Ofoe. Njemu je u 8. minuti Kotarski dodao loptu ravno u noge na 20-ak metara od gola, ali Belgijanac, umjesto da sam odmah puca, proigrava Livaju čiji je udarac bio blokiran.

Odmah u sljedećem napadu PAOK-a Odjidja-Ofoe je nespretno u svom kaznenom prostoru srušio Konstanteliasa, a njemački sudac Stegemann je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je kapetan Schwab.

Do kraja prvog poluvremena Hajduk je bio bolja momčad, stvarao prilike, ali ih i promašivao. U 32. minuti Krovinović je ubacio s lijeve strane, ali Melnjakov udarac glavom prohujao je pored gola, u 40. minuti ubacio je Melnjak, a Koulierakis je nespretno odbio no lopta je prohujala tik pored vratnice, pokušaj Krovinovića sa 20-ak metara u 45. minuti obranio je Kotarski, dok je u trećoj minuti nadoknade ubačaj Livaje Sahiti glavom poslao pored gola.

Na kraju prvog poluvremena statistika je pokazala kako je Hajduk imao šest udaraca na gol, a PAOK dva no grčki je sastav bio u prednosti.

Početkom nastavka odličnu priliku za PAOk iamo je Konstantelias, ali njegov udarac na dodavanje Živkovića obranio je Lučić.

Posljednju priliku za poravnanje Hajduk je imao u 67. minuti kada je pokušao Benrahou, ali je njegov udarac sa 10-ak metara odlično zaustavio Kotarski.

A onda je na scenu stupio Diallo, priučeni stoper Hajduka u 79. minuti je nonšalantno ostavio loptu Brandonu na rubu svog kaznenog prostora, uslijedilo je dodavanje za Živkovića koji se ubacio u kazneni prostor i iz blzine mirno matirao Lučića za 2-0.

Neuvjerljivi Diallo u 84. minuti je napravio i prekršaj na Ozdojevu na 18 metara od svog gola, slobodni udarac izveo je Živković, lopta se na putu prema mreži odbila od leđa Mikanovića i prevarila Lučića.

PAOK
3-0
Hajduk
3. PREKOLO KONFERENCIJSKE LIGE, 19:30, SOLUN, GRČKA
Kraj
KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Hajduk je izgubio d 3:0 i oprostio se od Europe.

90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

Gol
85' (Gol)

Gol za PAOK! Živković je zabio iz slobodnjaka i Grci su nažalost osigurali prolazak.

Zamjena
82' (Zamjena)

Čuić i Mikanović su ušli umjesto Moufija i Odjidje-Ofoa.

Gol
79' (Gol)

Gol za PAOK! Živković je nakon pogreške obrane Hajduka ostao sam i mirno zabio za 2:0. Hajduk je sada u jako teškoj situaciji.

Zamjena
72' (Zamjena)

Dajaku umjesto Mlakara kod Hajduka.

66'

Benhrau je tukao, no Kotarski brani njegov udarac.

Žuti karton
63' (Žuti karton )

Odjidja-Ofoe je dobio žuti karton jer je srušio Taisona.

Zamjena
62' (Zamjena)

Soares i Taison umjesto Tsingarasa i Nareya kod PAOK-a.

Zamjena
59' (Zamjena)

Benhrau i Dolček umjesto Sahitija i Krovinovića. Prve promjene kod Hajduka.

Žuti karton
56' (Žuti karton )

Konstantelias je dobio žuti karton.

52'

Prilika za PAOK! Konstantelias je bio u sjajnoj situaciji i opalio, no Lučić to sjajno brani.

Žuti karton
51' (Žuti karton )

Žuti karton za Babu zbog prekršaja i za Šarliju zbog prigovora.

46'

Počeo je nastavak.

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Kraj prvog dijela, PAOK vodi 1:0. Hajduk mora zabiti ako želi ostati u borbi za prolazak.

45'

Sahiti je opasno tukao, ali je otišlo pored vratnice.

44'

Krovinović je pogodio Kotarskog.

38'

Melnjak je dobro ubacio, no Kotarski je dobro reagirao.

28'

Hajduk se razbudio nakon primljenog gola i pokušava organizirati opasniju akciju, ali zasad ne uspijeva.

20'

PAOK je pogodio vratnicu nakon kornera!

19'

Odjidja-Ofoe je pokušao s 20-ak metara, pored gola.

Drugi žuti karton
17' (Drugi žuti karton )

Leko je dobio žuti karton zbog prigovora s klupe.

Gol
12' (Gol)

Gol! PAOK vodi, Schwab je siguran s bijele točke. Lučić nije imao šanse.

Penal
11' (Penal)

Penal za PAOK! Odjidja-Ofoe je srušio protivnika u šesnaestercu Hajduka.

8'

Livaja je bio u dobroj prilici nakon katastrofalne pogreške Kotarskog, no njegov je udarac blokiran.

1'

Počela je utakmica!

DOČEK NA TOUMBI

Kada su igrači Hajduka sat i pol prije početka utakmice došli na stadion u Solunu, tamo su već bili malobrojni navijači koji su očito spremni na najavljivani kaos. Dočekali su ih povicima: "Srbija, Srbija!" Osim toga na tribini je izvješena poruka: "Pape i dida volili su dilda." Poruka je zatim uklonjena, a umjesto nje je stavljena srpska zastava, piše Dalmatiski portal.

SUDAC

Pravdu dijeli njemačka sudačka postava, a glavni sudac je Sascha Stegemann.

IVAN LEKO

- Pomaže što sam radio u PAOK-u. Kad si radio negdje, poznaješ ljude i narod. U momčadi imam puno igrača koji su igrali u Grčkoj. Bit će vruće, puno intenziteta i strasti, ali naviknuti smo na to i kod kuće Jako se veselimo utakmici, ovo je situacija za velike i hrabre momčadi. Na kraju se sve svodi na 11 protiv 11 i tko će pobijediti na terenu - kazao je trener Hajduka Ivan Leko pa se osvrnuo na nerede uoči utakmice AEK-a i Dinama.

- S ljudske strane, tužno je da nas čuvaju tri kordona policije. Ali tako je i u Hrvatskoj. Ideš igrati, a oko tebe 50 policajaca. To nije lijepo, otišlo je u tužnom smjeru. Sport bi trebao biti takav da mogu doći navijači obje momčadi, da poslije jedni slave, a drugi tuguju. Unatoč svemu tome, pokušavamo se maksimalno koncentrirati na utakmicu.

U prvom susretu na Poljudu bilo je 0:0 iako je Hajduk bio bolji i dva puta pogodio vratnicu.

Riječ je u uzvratnoj utakmici 3. prekola Konferencijske lige. Susret počinje u 19:30 u Solunu.