06.12.2020. u 18:58
Bila je to sjajna utakmica s obzirom na nemoguće uvjete za igru.

U kišnim, gotovo nemogućim uvjetima Rijeka je u derbiju 14. kola Prve HNL na Poljudu pobijedila Hajduk s 2:1.

Hajduk je poveo golom Mije Caktaša iz jedanaesterca u 9. minuti, no Rijeka je okrenula rezultat golovima Stjepana Lončara (40) i Luke Menala (69) ostvarivši sedmu pobjedu na Poljudu u zadnjih pet golova.

Hajduk je poveo u 9. minuti golom Mije Caktaša iz jedanaesterca koji skrivio Nino Galović igrajući rukom poslije ubačaja Marina Jakoliša. Gosti su uspjeli izjednačiti u 40. minuti preko Stjepana Lončara koji je lijepo zabio nakon ubačaja Ivana Tomečaka s desne strane.

U drugom poluvremenu jaka kiša i natopljeni teren radili su velike probleme igračima i bilo je praktički nemoguće igrati nogomet. Rijeka je u takvim uvjetima stigla do vodstva u 69. minuti. Andrijašević je poslao sjajnu loptu Menalu u dubinu, a ovaj devet minuta nakon ulaska u igru zabio za 2:1.

Hajduk je do kraja susreta jurio po remi, ali nije uspio zabiti i drugi gol.

Na ljestvici vodi Osijek sa 30 bodova, Dinamo ima bod manje i dvije utakmice manje, dok je treća Gorica sa 23 boda. Rijeka je sada četvrta sa 19 bodova i čak četiri utakmice manje, dok Hajduk i Slaven Belupo imaju po 17 bodova.

REZULTATI 14. KOLA:
Slaven Belupo - Dinamo 1:5 (Knoll 85 / Gavranović 5, 15, Petković 78, Hajrović 90+3, Ivanušec 90+5)
Hajduk - Rijeka        1:2 (Caktaš 9-11m / Lončar 40, Menalo 69)

KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Rijeka je okrenula utakmicu protiv Hajduka i slavila s 2:1.

Zamjena
82' (Zamjena)

Novoa promjena kod Hajduka, Atanasov umjesto Jaira. Kod Rijeke Escoval umjesto Kulenovića.

Zamjena
70' (Zamjena)

Diamantakos je ušao umjesto Jurića.

69'

Gol za Rijeku! Menalo je pobjegao po desnoj strani, izbio sam ispred Posavca i pogodio suprotni kut za 2:1.

62'

Prva promjena u Rijeci, Menalo umjesto Murića.

60'

Žuti karton za Caktaša jer je nabio loptu nakon sučeva zvidžuka.

60'

Uvjeti za igru su katastrofalni. Kiša pada i teren je natopljen vodom, teško je odigrati dodavanje jer lopta zapne u lokvama.

52'

Umut je tukao iskosa sa 16 metara, ali Nevistić to brani.

Žuti karton
47' (Žuti karton )

Simić je požutio.

Zamjena
46' (Zamjena)

Počeo je nastavak. Dvije promjene kod Hajduka. Ušli su Todorović i Nejašmić, izašli Jakoliš i Gyursco.

45'

Kraj prvog dijela.

42'

Umut je sada zabio, no gol je poništen zbog zaleđa.

Gol
40' (Gol)

Gol za Rijeku! Tomečak je ubacio, lopta je uz pomoć vjetra malo promijenila smjer i spustila se do Lončara koji matira Posavca za 1:1.

37'

Jario je tukao sa 17 metara, ali Nevistić jako dobro brani.

27'

Sada je Hajduk preuzeo inicijetivu, ali nema ozbiljnije prilike.

22'

Kiša malo manje pada, na početku utakmice bio je pravi potop. No, sada vjetar jače puše.

14'

Rijeka je uzvratila preko Franka Andrijašević. Bivši igrač Hajduka tukao je s ruba šesnaesterca, ali njegov udarac brani Posavec.

9'

Gol za Hajduk! Caktaš je siguran s bijele točke i Hajduk vodi s 1:0.

Gol
8' (Gol)

Jedanaesterac za Hajduk! Dolček je ubacio, a Galović igrao rukom. Batinić je nakon pregleda snimke pokazao na bijelu točku.

3'

Teren na Poljudu u lošem je stanju nakon kiše koja je proteklih dana natopila Split, a i sada pada.

1'

Počela je utakmica!

SUDAC

Glavni sudac je Damir Batinić.

RIJEKA

Sastav Rijeke: Nevistić, Tomečak, Galović, Smolčić, Capan, Štefulj, Murić, Halilović, Andrijašević, Lončar, Kulenović.

HAJDUK

Za Hajduk će danas igrati: Posavec, Jakoliš, Simić, Dimitrov, Dolček, Jurić, Jradi, Gyurcso, Caktaš, Jairo, Umut.

POREDAK

Hajduk je trenutačno četvrti, a Rijeka šesta. Doduše, obje momčadi imaju i zaostale utakmice ispred sebe.