Livaja je zabio, no gol je poništen zbog zaleđa. Drugi put danas.

Žuti karton
86' (Žuti karton )

Vuco je dobio žuti karton nakon prekršaja.

86'

Utakmica se sasvim primirila, kao da su se gosti pomirili s porazom, a Hajduku je dovoljno 2:0.

Zamjena
84' (Zamjena)

Vuco i Vego su ušli kod Dragovoljca umjesto Roce i Mamića.

Zamjena
77' (Zamjena)

Turković umjesto Majstorovića kod Dragovoljca.

Zamjena
71' (Zamjena)

Atanasov je kod Hajduka ušao umjesto Čalušića.

Zamjena
68' (Zamjena)

Diamantakos i Kačaniklić su ušli kod Hajduka, a igru su napustili Ljubčić i Sahiti.

Gol
67' (Gol)

Gol za Hajduk! Livaja je lijepo gurnuo loptu za Sahitija koji je tukao sasvim iskosa desno. Netko iz obrane Dragovoljca blokirao je loptu, ona je promijenila smjer, dobila luk i preko Šubarića završila u golu.

64'

Na Poljudu je 3240 gledatelja, službena je brojka.

54'

Nova prilika za Hajduk. Melnjak je izveo slobodnjak, Ćalušić je tukao, no Mamić je očistio s gol-crte.

46'

Lovrencsics je ubacio, Ljubičić je dočekao loptu, ali nije bio precizan.

46'

Počeo je nastavak. Petković i Pasariček umjesto Perića i Viduke kod Dragovoljca.

POLUVRIJEME

Bila je to posljednja akcija u prvom dijelu, igrači idu na odmor.

45'

Livaja je tukao iz slobodnjaka, ali je otišlo preko gola.

44'

Prilik za Livaju! Ostao je sam na 16 metara i gađao suprotni kut, no za malo je bio neprecizan.

42'

Sahiti je pokušao s 20-ak metara, no njegov je udarac blokiran.

35'

Traje pritisak Hajduka i nakon postignutog gola. Splićani žele zabiti drugi i mirno otići na odmor.

Gol
29' (Gol)

Gol za Hajduk! Gol u režiji Hajdukovih nada. Biuk je lijepo prošao po lijevoj strani i dao za Ljubičića koji je ostao sam na drugoj vratnici i glavom loptu poslao u mrežu.

24'

Livaja je tukao glavom nakon kornera, otišlo je pored gola.

22'

Iako je Hajduk bolji, zanimljivo da Dragovoljac zasad ima 57 posto vremena loptu u nogama.

13'

Ljubičić je sada dao loptu sasvim iskosa. Išla je paralelno s gol-crtom, no nitko od igrača Hajduka nije bio blizu da je pospremi u mrežu.

8'

Hajduk je zabio, no veselje je kratko trajalo. Livaja je bio strijelac, no gol je poništen zbog zaleđa.

1'

Počela je utakmica!

SUTKINJA

Pravdu će dijeliti sutkinja Ivana Martinčić, prva žena u ulozi suca u HNL-u.

DRAGOVOLJAC

Šubarić, Lukić, Vulikić, Majstorović, Perić, Viduka, Franić, Roca, P. Mamić, Ćosić, Mioč.

Hajduk

Kalinić, Lovrencsics, Katić, Elez, Melnjak, Fossati, Čalušić, Sahiti, Biuk, Livaja, Ljubičić

POZNATI SASTAVI

Poznati su i sastavi na koje su se treneri odlučili, u prvom sastaju Hajduka je Čalušić koji u vezi igra umjesto Atanasova.

NOVI TRENER

Hajduk će danas prvi put voditi novi trener Valdas Dambrauskas, koji je imenovan prije nekoliko dana.

– Tri su dana u nogometu malo, ali upoznao sam igrače. Imali smo tri treninga. Ne mogu puno toga promijeniti odmah, moram prvo vidjeti što se treba mijenjati. Sigurno ću neke stvari korigirati već sada. Hajduk mora pobjeđivati i oduševljavati ljude svojim izvedbama na terenu – rekao je Dambrauskas pa dodao: – U pozicionoj igri, u napadu smo radili na nekim stvarima. Vjerujem da će se nešto od toga vidjeti. Meni nije lako, ali nije lako ni igračima. Novi zahtjevi... Ne smijem puno toga mijenjati na početku da ne bi i njima to bio problem.

POREDAK

Utakmica se igra na Poljudu s početkom u 17:05 sati, a ovo je 15. kolo HNL-a. Evo i poretka.