06.12.2021. u 22:04
Hrvatska ženska rukometna reprezentacija poražena od od Japana (28:26) u susretu trećeg kola na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj.

Hrvatske rukometašice poražene su u zadnjem kolu G skupine Svjetskog prvenstva u Castellonu od Japana s 26-28 (14-14).

Hrvatska je u ovom dvoboju bila bez Dore Krsnik, Ćamile Mićijević i Ivane Dežić, koje su ranije danas bile pozitivne na koronavirus. Bez mogućnosti rotacije na vanjskim pozicijama, hrvatske rukometašice su poražene od Japana i u drugi krug neće prenijeti ni boda.

Izabranice Nenada Šoštarića su sa tek deset igračica u polju, uz tri vratarke, vodile su veliku borbu s upornim, neugodnim i brzim Japankama, vodile 50-tak minuta dvoboja, ali su ostale bez snage u završnici. Hrvatska nije zabila gol čak sedam minuta prije kraja, pa je od vodstva 23-20 u 46. minuti došla u zaostatak od 24-26. U samoj završnici su uslijedile pogreške i poraz je bio neminovan.

Kod Hrvatske je Larissa Kalaus dala šest golova, a Ana Turk pet, dok je Japanke predvodila Nakayama s 9 golova.

U drugom dvoboju skupine Brazil je slavio protiv Paragvaja s 33-19. U drugi krug Brazil prenosi 4 boda, Japan 2, a Hrvatska nijedan bod.

U drugom krugu u Alicanteu Hrvatska će igrati sa Španjolskom (4), Argentinom (2) i Austrijom (0).

KRAJ UTAKMICE

Kraj! Hrvatice se ostale bez snage u završnici i Japanke slave.

57'

Japan održava tri gola prednosti.

56'

Nažalost, Japan odlazi na plus dva, Sahara je zabila za 26:24. Sedam minuta smo bez gola.

53'

Japanke su povele, sada je 25:24. Pali smo u igri.

52'

Novo izjednačenje, igra se gol za gol.

51'

Larisa Kalaus je zabila, imamo minimalno vodstvo.

49'

Japan je napravio mini seriju i vratio se na samo minus jedan iako je imao igračicu manje.

46'

Japanke su smanjile, ali se odmah vraćamo na plus tri.

44'

Evo nas prvi put na plus tri!

42'

Stela Posavec je uspjela zabiti, opet smo na plus dva.

41'

Novi gol Debelić, opet vodimo.

40'

Novo izjednačenje, 19:19.

37'

Japanke su zabile s igračicom više za 19:18. Kao da su naše cure malo izgubile dah.

36'

Održavamo prednost od dva gola razlike.

35'

Kalaus za novih plus dva Hrvatskr, ali Japanke odmah smanjuju.

34'

Turk je zabila i prvi put danas imamo dva razlike.

31'

Drugi dio otvorli smo golom, zabila je Blažević.

30'

Japanke su zabile gol 10 sekundi prije kraja i na odmor se odlazi s rezultatom 14:14.

29'

Ježić je lijepo prošla i zabila za novo naše vodstvo. Ima četriri od četiri i prvi je strijelac Hrvatske.

28'

Ohyama je iz sedmerca zabila za 13:13.

26'

Kalaus je zabila iz sedmerca, opet vodimo.

25'

Sada se igra gol za golom.

21'

Izjednačenje! Novi gol Ježić za 10:10. Izvukli smo se iz problema u kojima smo bili.

20'

Sada je Ježić uspjela zabiti za minus jedan.

20'

Hrvatska sada nije iskoristila dvije igračice više!

18'

Aizawa je zabila i evo Japana opet na plus dva (10:8).

16'

Debelić zabija za 8:8.

13'

Ne predaju se naše, Paula Posavec je zabila na prazan gol i sada je 7:7.

12'

Brzo smo zabili dva gola i vratili se u utakmicu.

10'

Kitahara je zabila za 6:4 i evo Japana prvi put na plus dva.

8'

Novo izjednačenje osigurala je Stela Posavec.

6'

Sahara je zabila za prvo vodstvo Japana.

5'

Turk opet vodovi Hrvatsku u vodstvo nakon što uhvatila loptu poslije udarca Posavec.

2'

Debelić je zabila, ali Japanke odmah odgovaraju golom iz sedmerca.

1'

Himne su intonirane, utakmica je počela.

DOSADAŠNJI SUSRETI

Hrvatska je s Japanom igrala samo jedanput na svjetskim prvenstvima, i to 2005. godine u Rusiji gdje je pobijedila s minimalnom razlikom 31-30.Utakmica 3. kola prvog kruga SP-a rukometašica Hrvatska - Japan igra se u ponedjeljak i počinje u  20.30 sati.

KORONA U MOMČADI

Nažalost, korona se pojavila u našoj momčad pa tako Ćamila Mičijević, Dora Krsnik i Ivana Dežić neće moći igrati. Imamo samo 10 igračica od čega tri vanjske i to je ogroman problem za našu reprezentaciju. Opširnije ovdje.

POREDAK

Hrvatska se s Japanom bori za drugo mjesto i za dva boda koje bi prenijela u iduću fazu. Evo poretka.

POČINJEMO

Hrvatske rukometašice na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj u čeka utakmica trećeg kola. Protivnik je Japan, a susret počinje u 20:30.