29.12.2018. u 20:21
Liverpool je s 5:1 slavio protiv Arsenala u 20. kolu engleskog prvenstva.

U derbiju 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Arsenal sa 5:1 učvrstivši se na vodećoj poziciji Premiershipa, a junak utakmice bio je Roberto Firmino postigavši tri gola, dok je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren izborio jedanaesterac.

Bila je to jedna od najvećih pobjeda redsa u povijesti protiv topnika, a rekord je još uvijek 5:0 iz travnja 1964.

Bila je to ujedno i deveta uzastopna ligaška pobjeda redsa koji ove sezone u Premiershipu nisu izgubili niti jednu utakmicu. U 20 kola upisali su 17 pobjeda i tri neodlučena ishoda uz razliku pogodaka 48:8. S druge strane Arsenal je ovom utakmicom produžio niz bez pobjede na Anfieldu na šest susreta, a pritom je primio čak 22 golova.

Arsenal je poveo u 11. minuti, međutim već pet minuta kasnije bilo je 2:1 za redse, a do kraja poluvremena domaćin je vodio sa 4:1. U nastavku susreta Liverpool je zabio još jedan gol za uvjerljivo slavlje na oproštaju od 2018. godine.

Gosti su sjajno ušli u susret i već u 11. minuti vodili su 1:0. Alex Iwobi je poslao odličnu loptu na drugu stativu gdje natrčao mladi Ainsley Maitland-Niles i rutinski zabio za vodstvo. Samo dvije minute kasnije bilo je 1:1. Firmino je povukao loptu i gurno je prema Salahu, Lichtsteiner je želio očistiti, ali je pogodio svog suigrača i lopta se odbila do Firmina koji je zabio u prazna vrata.

U 16. minuti Brazilac je nakon fantastičnog prodora zabio i drugi gol. Torreira je izgubio loptu na centru i ona došla do Firmina koji se sjurio prema golu i s dva lažnjaka slomio cijelu Arsenalovu obranu i pogodio za potpuni preokret. Firmino je zabio dva gola za svega 90 sekundi, a do sada je zabio čak sedam golova protiv Arsenala. Od igrača Liverpoola samo je legendarni napadač Robbie Fowler zabio više i to devet.

U 32. minuti već je bilo 3:1. Robertson je dugom loptom pronašao Salaha koji je odmah gurnuo do Manea u sredinu kojem nije bilo teško zabiti. U posljednjim trenucima prvog dijela Salah je uspio iznuditi kazneni udarac kojeg je sam realizirao za velikih 4:1. U 64. minuti Michael Oliver je dosudio još jedan kazneni udarac za redse nakon što je Kolašinac srušio Dejana Lovrena. Firmino je bio siguran postigavši svoj treći gol na utakmici.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 54 boda, na drugom mjestu je Tottenham sa 45 bodova, a Manchester City na trećoj poziciji ima 44 boda i utakmicu manje. Slijede Chelsea (40), Arsenal (38), Manchester United (32)...

REZULTATI
Liverpool - Arsenal           5:1 (Firmino 14, 16, 64-11m Mane 32, Salah 45-11m / Maitland-Niles 11)
Tottenham - Wolverhampton     1:3 (Kane 22 / Boly 72, Jimenz 83, Costa 87)
Brighton - Everton            1:0 (Locadia 59)
Fulham - Huddersfield         1:0 (Mitrović 90+1)
Watford - Newcastle United    1:1 (Doucoure 82 / Rondon 29)
Leicester City - Cardiff City 0:1 (Camarasa 90+2)

KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Liverpool je slavio s 5:1 i sada ima devet bodova više od drugoplasiranog Tottenhama koji je danas izgubio. City igra sutra.

Rezultati by SofaScore

90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

Zamjena
84' (Zamjena)

Treća promjena i kod Liverpoola: igru je napustio Robertson, ušao Clyne.

Zamjena
81' (Zamjena)

Arsenal je napravio sve tri promjene - izašli su Aubameyang i Kolašinac, a na terenu su Lacazette i Guendouzi.

Zamjena
77' (Zamjena)

Druga promjena kod Liverpoola - Wijnaldum izlazi, ulazi Lallana.

73'

Liverpool i dalje napada iako Kloppovi momci vode 5:1.

Gol
65' (Gol)

Gol za Liverpool! Ovaj put je jedanaesterac izveo Firmino i zabio svoj treći gol za 5:1.

Penal
64' (Penal)

Jedanaesterac za Liverpool! Izborio ga je Lovren.

61'

Promjena kod Liverpoola - ušao je Henderson, izašao Mane.

Zamjena
47' (Zamjena)

Promjena kod Arsenala u drugom poluvremenu - Koscielny umjesto Mustafija.

46'

Počeo je nastavak.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Kraj prvog poluvremena, Liverpool vodi 4:1.

Gol
45' (Gol)

Gol za Liverpool! Salah je siguran za 4:1.

Penal
44' (Penal)

Jedanaesterac za Liverpool! Salah je pao.

Žuti karton
34' (Žuti karton )

Žuti karton dobio je Xhaka.

Gol
32' (Gol)

Gol za Liverpool! Robertson je dao dugu loptu, Salah je spustio, a Mane proslijedio u mrežu za treći gol Liverpoola u nešto više od pola sata.

26'

Žuti karton za Robertsona.

Gol
16' (Gol)

Gol za Liverpool! Novi gol Firmina koji je prošao kroz obranu Arsenala kao da je nema.

Gol
14' (Gol)

Gol za Liverpool! Domaćini su odmah odgovorili. Zabio je Firmino nakon slabe reakcije obrane Arsenala.