Objavljeno vijesti danas: 5
10.09.2018. u 19:50
Golove su zabili Jakoliš (16), Šunjić (44), Halilović (46) i Brekalo (65).

Hrvatski nogometaši do 21 godine starosti napravili su veliki korak ka plasmanu na Euro 2019 pobijedivši u 1. kvalifikacijskoj skupini u Grodnom Bjelorusiju s 4:0.

Pogotke su za Hrvatsku postigli Marin Jakoliš (16), Ivan Šunjić (44), Alen Halilović (46) i Josip Brekalo (65).

Izabranici Nenada Gračana došli su do važne pobjede u Bjelorusiji, te će u listopadu u Puli protiv Grčke tražiti pobjedu koja bi ih izravno odvela na Euro.

U 16. minuti napadač austrijske Admire Jakoliš je iskoristio dodavanje Nikole Vlašića i prizemnim udarcem iskosa svladao bjeloruskog vratara, a Vlašić je bio asistent i kod drugog gola kojeg je postigao igrač Dinama Šunjić preciznim udarcem izvan kaznenog prostora.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme kapetan Halilović se sjurio s centra u solo-prodoru, a njegov šut s 20-tak metara je odsjeo u samo lijevom kutu bjeloruskih vrata. U 65. minuti Vlašić je ubilježio i treću asistenciju na utakmici, koju je u četvrti pogodak pretvorio napadač Wolfsburga Josip Brekalo.

Hrvatsku 12. listopada čeka ogled protiv Grčke u Puli, a zadnju utakmicu igra 15. listopada u gostima kod San Marina

Kvalifikacije za EP, 18:00, Grodno, Bjelorusija
90'

Kraj utakmice, Hrvatska je slavila s 4:0.

83'

Druga promjena kod Hrvatske - Babić umjesto Jakoliša.

68'

Prva promjena kod Hrvatske - Knežević umjesto Mudražije.

Gol
65' (Gol)

Gol za Hrvatsku! Sosa je dao za Vlašića koji je lijepo proigrao Brekala, a ovaj iskosa pogodio malu mrežu. Sjajan gol Hrvatske za 4:0 protiv Bjelorusije.

59'

Vlašić je sada napravio minijaturu, nanizao je dvojicu protivničkih igrača. Šteta što to nije okrunio golom.

46'

Gol za Hrvatsku! Drugo poluvrijeme nije moglo bolje početi. Halilović je zabio za 3:0!

46'

Počeo je nastavak.

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Kraj prvog poluvremena, Hrvatska ima odličnih 2:0.

Gol
44' (Gol)

Gol za Hrvatsku! Šunjić je tukao s vrha šesnaesterca, a lopta se od vratnice odbila u gol. Hrvatska vodi 2:0.

41'

Ivanov je tukao iskosa, prohujalo je pored vratnice Posavca.

30'

Nova prilika za Hrvatsku, pokušavali su Brekalo i Jakoliš, no oba udarca su blokirana.

22'

Halilović se izborio za udarac i tukao s 20-ak metara, ali je prošlo pored gola.

16'

Gol za Hrvatsku! Vlašić je lijepo proigrao Jakoliša koji je zabio za vodstvo mladih vatrenih.

10'

Hrvatska je imala slobodan udarac na 17 metara, tukao je Vlašić i pogodio gredu. Lopta je pogodila okvir gola i odbila se u gol-aut.

6'

Hrvatska je aktivnija na otvaranju, no prvu ozbiljniju prijetnju imali su domaćini. Ševčenko je opasno pucao.

1'

Počela je utakmica.

HRVATSKA

Hrvatska će tako igrati u sljedećem sastavu: Posavec - Uremović, Ćaleta-Car, Benković, Sosa - Mudražija, Šunjić - Halilović, Vlašić, Brekalo - Jakoliš.

Izbornik Gračan ne može računati na Kristijana Bistrovića iz moskovskog CSKA, ali tu je Duje Ćaleta-Car iz A reprezentacije. Gračan je na klupi ostavio neke važne igrače poput Katića, Fiolića, Bašića...

-

Nakon toga još mora kod kuće slaviti protiv Grčke i u zadnjem kolu protiv San Marina. Tako će izboriti izravan plasman na Euro. Za ovu priliku izbornik Nenad Gračan dobio je i dio A reprezentativaca.

-

Hrvatskoj treba pobjeda da bi odlučivala sama o sebi.

-

Bjelorusija je već u utakmici u Varaždinu pokazala da je tvrda, vodila je u Varaždinu do pred sam kraj utakmice, da bi u sudačkoj nadoknadi naši stoperi Lorenco Šimić i Filip Benković donijeli vrijednu 2:1 pobjedu.

POČINJEMO

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine danas u Grodnom u 18 sati igra kvalifikacijsku utakmicu za Europsko prvenstvo.