16.11.2022. u 14:58
Hrvatska nogometna reprezentacija od 13 sati igra prijateljsku utakmicu u Rijadu protiv Saudijske Arabije.

U zadnjoj provjeri uoči Svjetskog prvenstva hrvatska nogometna reprezentacija je u Rijadu pobijedila Saudijsku Arabiju s 1:0 (0:0).

Pobjednički pogodak postigao je Andrej Kramarić u 82. minuti nakon solo-prodora i sjajne asistencije Luke Modrića koji je ušao u nastavku susreta.

Izbornik Zlatko Dalić je protiv Saudijaca počeo s podosta izmiješanom postavom, pa su tek u 65. minuti ušli Luka Modrić  i Ivan Perišić. Vatrenima su dva pogotka u drugom dijelu poništena zbog zaleđa, a bila je to peta pobjeda u nizu Hrvatske.

Treba naglasiti i da je Domagoj Vida ubilježio stoti nastup u dresu vatrenih te tako ušao u društvo odabranih 10 imena među kojima su same legende HR nogometa.

Hrvatska iz Rijada putuje u Katar, gdje prvu utakmicu SP-a igra 22. studenoga protiv Maroka.

Kako je tekao susret možete pogledati u odrađenom live prijenosu ispod.

SAUDIJSKA ARABIJA
0-1
HRVATSKA
Kramarić 82'
PRIJATELJSKA UTAKMICA, 13:00, RIAD, SAUDIJSKA ARABIJA
Kraj
90' (Kraj)

Hrvatska je pozitivno zaključila ispit protiv Saudijske Arabije i slavila s minimalnih 0:1 golom Kramarića.

Nadoknada
90' (Nadoknada)

Bit će sudačkog dodatka od četiri minute.

89'

Zlatko Dalić je pred 34. pobjedom na klupi hrvatske reprezentacije.

Zaleđe
87' (Zaleđe)

Još jedan gol naših je poništen, Perišić je sjajno prošao i kroz noge vratara provukao loptu. Ipak, radilo se o minimalnom zaleđu.

Gol
82' (Gol)

GOOOOL Modrić je sjajno na lijevom krilu našao strijelca Andreja Kramarića koji ulazi u sredinu, prevario je dva igrača Arabije i onda preciznim udarcem neobranjivo pogađa bliži kut za vodstvo Hrvatske.

Konačno smo probili Arabiju!

81'

Novi oštar start na našem reprezentativcu Lovri Majeru, prekršaja nema, veznjak Rennesa nastavlja igru.

77'

Erlić je zaista nesmotreno fauliran, ali se brzo ustao i nastavit će utakmicu. Nikakve ozljede nam ne trebaju u prijateljskom dvoboju.

Zaleđe
73' (Zaleđe)

Kramarić je zabio za Hrvatsku nakon asistencije Majera, ali je pogodak poništen.

72'

Dosta sreće za naše, Mohamed Kanno je tukao i pogodio lijevu vratnicu!

72'

Još jedna opasna situacija pred našim golom, ali se domaćini nisu snašli, a obrana je otklonila opasnost.

71'

Perišić će zaigrati kao desno krilo, Oršić je ostao na lijevom dok je Kramarić u vrhu napada

Zamjena
64' (Zamjena)

Brozović i Pašalić napuštaju igru, ulaze senatori Luka Modrić i Ivan Perišić.

63'

Saudijci su opasno priprijetili u drugom poluvremenu, Al Dawsari je izašao pred Livakovića i ciljao gornji kut. Ipak, lopta ide malo iznad grede.

Malo je nedostajalo da uđemo u deficit.

59'

Borna Barišić je neko vrijeme ležao na travnjaku, sve će biti u redu s braničem Rangersa.

Zamjena
58' (Zamjena)

Ulaze Domagoj Vida i Andrej Kramarić, izlaze Dejan Lovren i Bruno Petković.

Bit će ovo jubilarni stoti nastupa za stopera AEK-a, Domagoja Vidu, sada je u društvu samo deset imena.

55'

Hrvatska je bila vrlo blizu gola i vodstva, Bruno Petković je ostavio loptu za natrčalog Broza koji nije bio precizan. Lopta je otišla pokraj vratnice golmana domaćih.

55'

Saudijska Arabija će biti tvrd orah za Argentinu, Poljsku i Meksiko, ako je suditi po ovom susretu.

54'

Ružan je ovo bio start na stajnu nogu Martina Erlića, ali srećom sve je prošlo bez posljedica.

53'

Sjajan je ovo i upotrebljiv bio centaršut Stanišića, ali Oršić nije dobro zahvatio loptu, inače se nalazio se sjajnoj prilici.

51'

Jedna zanimljiva situacija, jordanski sudac se zabio u Kovačića, lopta je vraćena u naš posjed.

Zamjena
46' (Zamjena)

Imamo i prve zamjene kod naših, izašli su Vlašić i Sučić, a u igri su Oršić i Kovačić.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme, vjerujemo u bolju prezentaciju vatrenih.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Čvrstih i tvrdih prvih 45 minuta bez pogodaka, idemo na poluvrijeme.

45'

Al Shehri je vrlo neugodan u kaznenom prostoru, ali ga je Erlić dobro zatvorio.

Nadoknada
45' (Nadoknada)

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

42'

Al Shehri je bio malo prekratak i nije stigao do lopte, bio je usamljen i bez pritiska u petercu pred Livakovićem.

38'

Saleh nije uspio zabiti jedanaesti pogodak za reprezentaciju nakon dobrog ubačaja, Al Shehri je bio potpuno nečuvan, no njegov udarac odlazi preko gola Livakovića.

35'

Javili su se i malobrojni hrvatski navijači s pokličem 'Hoćemo pobjedu!'

33'

Nastavlja se dvoboj poslije kratke stanke i liječničke pomoći Al Shehriju.

28'

Saudijska Arabija je došla do velike prilike, no Livaković je neutralizirao udarac Al Buraikana. Prvo je ovo bilo veliko upozorenje za vatre, izbornik Dalić je vrlo nezadovoljan.

23'

Utakmica u Rijadu je vrlo izjednačena, nije ovo početak kakav je želio Zlatko Dalić.

16'

Dosta problema nam stvara presing Saudijske Arabije, ne uspjevamo prijeći svoju polovicu.

14'

Naša klupa se s razlogom buni na suđenje jordanske ekipe. Udarac Kanna je izblokiran, Erlić je skrenuo neugodnu loptu u korner.

11'

Nikola Vlašić nakon pada pred šesnaestercem Saudijske Arabije, ali jordanski sudac nije svirao prekršaj.

9'

Evo nam i prve prave prilike za vatrene, Pašalić je pucao lijevom nogom s 15-tak metara, ali golman domaćih je uspio obraniti.

5'

Pet minuta je iza nas, tempo nije pretjerano visok, a domaćini su uzeli loptu i pokušavaju ugroziti gol Livakovića i Hrvatske.

2'

Dvoboj se igra u 15 po lokalnom vremenu, u Rijadu je trenutno visokih 31 stupnjeva.

1'

Počela je utakmica između Hrvatske i Saudijske Arabije.

Info
(Info)

Dejan Lovren je kao kapetan izveo kombinirani sastav vatreni, kreću nacionalne himne.

Info
(Info)

Ovo će inače biti i prvi međusobni dvoboj između Hrvatske i Saudijske Arabije.

USKORO POČETAK

Igrači polako izlaze na travnjak, za nekoliko minuta možemo očekivati prvi sučev zvižduk.

POSTAVE

HRVATSKA: Livaković - Stanišić, Lovren, Erlić, Barišić - Sučić, Brozović, Majer - Pašalić, Petković, Vlašić

KLADIONICE

Hrvatska je veliki favorit,  koeficijent na pobjedu je 1.65, na remi ravno 4, a na pobjedu Saudijaca čak 7.

MOGUĆI SASTAV

Više o potencijalnom sastavu izbornika Zlatka Dalića pročitajte OVDJE

VIDA U ODABRANOM DRUŠTVU

Stoper hrvatske reprezentancije, koji je bio i stožerni prvotimac na srebrnom Svjetskom prvenstvu u Rusiji, protiv Saudijske Arabije bi trebao postati dio najveličanstvenijih koji su nosili kockasti dres.