30.10.2022. u 16:57
Hajduk i Lokomotiva odigrali su 2:2 u Kranjčevićevoj iako su Splićani do 88. minute vodili 2:0.

U susretu su 15. kola HNL-a Lokomotiva i Hajduk su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igrali 2-2 (0-0).

Hajduk je poveo 2-0 golovima Emira Sahitija (61) i Jana Mlakara (66), da bi Lokomotiva u samoj završnici uspela poravnati preko Ibrahima Aliyua (88) i Indrita Tucija (90+6). Golove pogledajte OVDJE.

Sve do 59. minute susret u Kranjčevićevoj bio je potpuno nezanimljiv ukoliko se isključi bespotrebna nervoza u završnici prvog poluvremena kada su zbog međusobnog naguravanja žute kartone dobili Mikanović i Miličević. A tada je kolosalnu priliku za Lokomotivu promašio Kulenović. Prizemni ubačaj s desne strane prošao je kroz srce kaznenog prostora Hajduka, gostujuća obrana nije ga uspjela raščistiti pa je do lopte na drugoj vratnici stigao Kulenović. No, iako neometan on je sa šest metara prebacio gredu.

Kazna za taj promašaj bila je ekspresna. Niti dvije minute potom Grgić je uposlio Sahitija koji se na 20-ak metara od domaćeg gola uspio okrenuti i istovremeno osloboditi čuvara. Uslijedio je precizni prizemni udarac u desni kut iznenađenog Čavline za veliko slavlje kako igrača na terenu tako brojnih navijača Hajduka na tribinama.

U 66. minuti Hajduk je udvostručio prednost. Grgić je lijepo proigrao Krovinovića na lijevom krilu, ovaj je iz prve poslao prizemnu loptu na peterac gdje je natrčao Mlakar koji je bez problema okrunio odličnu kombinaciju suigrača.

Iako se pred kraj dvoboja Hajduk povukao, Lokomotiva nije opasnije zaprijetila sve do 88. minute. Tada je Mikanović pogrešno procijenio let lopte, do nje je stigao Tuci i projurio po lijevom krilu te zatim ubacio pred vrata gdje je natrčao Aliyu i s osma metara lakoćom svladao Sentića.

Do izjednačenja su domaći stigli u posljednjoj, šedtoj minuti sudačke nadoknade. Sudac Lovrić je poklonio slobodni udarac Lokomotivi na sredini igrališta, svi igrači su se preselili u kazneni prostor Hajduka, a loptu je ubacio vratar Čavlina. Awaziem je bio najviši u skoku, ali je odbio loptu samo na rub 16-erca na nogu Tuciju koji je sjajnim volejem neobranjivo pogodio gornji desni kut.

Osim bez važna dva boda Hajduk je zbog ozljeda ostao i bez dva važna igrača, stopera Josipa Eleza te vratara i kapetana Lovre Kalinića. Elez je zbog ozljede mišića morao biti zamijenjen još sredinom prvog poluvremena, da bi se u 82. minuti Kalinić uhvatio za lijevo koljeno u situaciji kada u njegovoj blizini nije bilo niti jednog igrača kako njegove tako i domaće momčadi.

Drugi Hajduk sada ima 31 bod, četiri manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, a četiri više od trećeg Osijeka. Lokomotiva je sedma sa 14 bodova, jednim više od osmog Šibenika, a dva više od devete Rijeke. Na dnu je Gorica sa šest bodova i utakmicom manje.

REZULTATI 15. KOLA,
Petak:

Šibenik - Varaždin   1-2 (Dolček 60 / Brodić 71-11m, Pilj 90+4)
Subota:
Rijeka - Istra 1961  0-1 (Erceg 64)
Osijek - Dinamo      1-0 (Mierez 85)
Nedjelja:
Lokomotiva - Hajduk  2-2 (Aliyu 88, Tuci 90+6 / Sahiti 61, Mlakar 66)

KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! U Kranjčevićevoj je završilo 2:2.

90'

Sentić je obranio zicer Kulenoviću pa Pivariću!

Gol
90' (Gol)

Gol za Lokomotivu! Sjajan gol Tucija, pogodio je iz voleja za 2:2 u šestoj minuti nadoknade.

90'

Žuti karton za Čolinu u petoj minuti nadoknade.

90'

Lokomotiva je sve bacila u napad i pokušava doći do izjednačenja.

90'

Šest minuta nadoknade.

Gol
88' (Gol)

Gol za Lokomotivu! Ibrahim Aliyu je smanjio na 2:1 i vratio nadu Lokomotivi.

Zamjena
85' (Zamjena)

Izašli su Kalinić i Sahiti, ušli su Sentić i Lovrencsics.

82'

Ozlijedio se Lovre Kalinić. Čini se da je riječ o težoj ozljedi vratara Hajduka kojem je koljeno iskočilo kod izbijanja lopte. Izgledalo je jako ružno za vratara koji se nada da će biti među putnicima za Svjetsko prvenstvo.

78'

Bubanja je sada bio u dobroj prilici, no zakasnio je na drugu vratnicu.

73'

Utakmica je nakratko prekinuta zbog bakljade Torcide.

Žuti karton
71' (Žuti karton )

Žuti karton za Tucija.

Gol
67' (Gol)

Gol za Hajduk! Krovinović je ubacio, a Mlakar je zabio za 2:0. Slovenskom napadaču to je 10. gol u HNL-u i peti protiv Lokomotive.

66'

Nova prilika za Hajduk. Krovinović je tukao, ali vratar Lokomotive to brani.

Gol
61' (Gol)

Gol za Hajduk! Strijelac je Sahiti. Grgrić je povukao loptu i dao za Sahitija koji je to primio na vrhu šesnaesterca, okrenuo se i pogodio za 1:0.

Zamjena
61' (Zamjena)

Umjesto Stojkovića u igri je Goričan kod Lokomotive.

60'

Hajduk je odmah uzvratio. Čolina je dao povratnu, Mlakar tukao, ali pored gola.

59'

Što je sada promašio Sandro Kulenović... Nakon što je Cipetić ubacio lopta je prošla sve igrače i došla do Kulenovića koji je bio sam na drugoj vratnici. No, tukao je preko gola.

Zamjena
57' (Zamjena)

Karoglan je napravio dvostruku promjenu. Izašli su Biuk i Fossati, ušli Čolina i Grgić.

52'

Tuci je tukao s 20 metara, ali brani Kalinić.

46'

Počeo je nastavak.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Poluvrijeme.

Žuti karton
45' (Žuti karton )

Dueli su došli na naplatu, požutio je i Fossati.

Žuti karton

Žuti kartoni za Milićevića, Mikanovića i Lukasa Grgića koji se zagrijava uz teren.

43'

Tučnjava sada između igrača jedne i druge momčadi! Mikanović je za lice primio mladog Stojkovića i svakom su se pridružili suigrači.

42'

Kombinacija Krovinović-Biuk rezultirala je dobrom loptom za Vukovića, no veznjak se nije snašao. Nekoliko igrača na kraju utakmice završilo je na travi, nema prekršaja.

Žuti karton
38' (Žuti karton )

Prvu opomenu na utakmici zaradio je Jon Mersinaj.

36'

Biuk je oštrom loptom pokušao pred Čavlinom pronaći Mlakara, golman Lokosa bio je spreman za njegov pas.

34'

Uh, kako je Kalinić sada pogriješio. Pod pritiskom nije dobro ispucao, bila je to prizemna lopta i posjed je predao suparniku. Na sreću po Hajduk, ništa od akcije.

Zamjena
33' (Zamjena)

Elez se ozlijedio, ulazi Stefan Simić.

32'

Stojković je lucidnim pasom pronašao na desnoj strani Cipetića, koji oštrom loptom pokušava pronaći suigrače u šesnaestercu, od svega udarac iz kuta.

30'

Kulenović je uspio uputiti udarac, ali je to od bloka bio lagan plijen za Kalinića.

28'

Luka Stojković sjajno je centrirao iz kornera, Elez skrenuo u novo ubacivanje sa strane za Lokose.

27'

Nekoliko odličnih dodavanja nogometaša Lokomotive, kojima su stigli u polovicu Hajduka i zaradili korner.

24'

Tuci je bio u izglednoj prilici. Pucao je prema golu Hajduka, a pokušaj je od bloka završio u prvom korneru domaćih.

23'

Fossati je s dvije ruke zaustavio Tucija. Lokomotiva je dobila prekršaj. Još čekamo prvi karton na utakmici.

22'

Mlakar je opalio s dvadesetak metara iznad gola. Nije to bila osobita šansa, ali jest najveća dosad na utakmici.

19'

Lokosi sada pokušavaju s dva ubačaja pred Kalinića, ali bez uspjeha.

15'

Glavomet na polovici Lokomotive skoro je hajdukovce doveo u izglednu šansu, no domaćini su se obranili i krenuli prema naprijed. Cipetić je centrirao u kazneni prostor, nitko od suigrača nije došao do lopte.

13'

Hajduk je mogao krenuti u kontru zahvaljujući požrtvovnom Krovinoviću, ali krivo su izveli aut.

11'

Ako je suditi po uvodnih deset minuta, ovo bi mogao biti dvoboj pun čvrstih duela.

9'

Cipetić je napravio prekršaj nad Biukom. Nekad mladi igrač Hajduka, danas član Lokomotive, nije bio zadovoljan odlukom. Krovinović je neugodno i precizno ubacio pred vrata domaćina, ali Awaziem nije dočekao loptu, bio je za pola koraka prekratak.

7'

Melnjak je dobrom loptom uposlio Mlakara na lijevoj strani, pokušaj Slovenca odlazi u gol-aut.

3'

Prva prilika na utakmici pripala je Splićanima. Sahiti je ubacio, Awaziem probao glavom. Mersinaj čisti u korner.

Početak
1' (Početak)

Krenuo je susret u Zagrebu.

JOŠ MALO...

Nekoliko nas minuta dijeli od početka dvoboja u Kranjčevićevoj.

Zaleđe
SUCI (Zaleđe)

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćni su Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek) te Ivan Matić (Osijek) kao četvrti sudac.

Marin Vidulin (Kanfanar) je VAR sudac, dok je AVAR sudac Robi Kezele (Rijeka).

SASTAVI

Stigli su sastavi za današnju utakmicu. Domaćini kreću s Kulenovićem, Aliyu je ostao na klupi, dok se u gostujućih 11 nakon ozljede vraća kapetan Lovre Kalinić. Mlakar predvodi napad.

NAJAVA KAROGLANA

- Mi imamo širok kadar, sjajne napadače. Livajin izostanak poticaj je drugima da pokažu da možemo i bez Marka. Ne možemo tako razmišljati o nogometu da kažemo kako je jedan igrač više od kluba za koji nastupa. Kad stvori svoje uvjete, pogotovo na domaćem terenu, Lokomotiva je jako opasna. Vidjeli smo to i prošle sezone, u Kranjčevićevoj ih u prvenstvu nismo pobijedili, dvaput je bilo neriješeno - kazao je trener gostiju Mislav Karoglan.

NAJAVA ČABRAJE

- Nije Hajduk samo Marko Livaja. To je kvalitetna i dobra ekipa koja se već dvije godine bori za naslov prvaka. Tako da u svakom slučaju čeka nas vrlo teška i zahtjevna utakmica. Što se tiče zdravstvenog stanja, I dalje smo bez Vasilja, Maleša i Smakaja, no uvjeren sam da će svi igrači na terenu znati odgovoriti izazovu koji nas čeka u nedjelju - rekao je trener domaćina Silvijo Čabraja.

TABLICA

Evo kako stvari stoje na tablici. Lokosi su osmi s 13, a Hajduk drugi s 30 bodova, pet manje od Dinama.

POSLJEDNJI SRAZ

Zagrepčani i Splićani zadnji su se put susreli u kolovozu na Poljudu. Bijeli su slavili s 2:1.

DOBRODOŠLI

Poštovane čitateljice, poštovani čitatelji Večernjeg lista, dobar dan i dobrošli na tekstualni prijenos utakmice 15. kola SuperSport HNL-a između Lokomotive i Hajduka.

Susret u Kranjčevićevoj ulici igra se s početkom u 15 sati.