19.05.2023. u 17:57
Nogometaši Slaven Belupa i Hajduka igraju predzadnje kolo u sklopu SuperSport HNL-a. Trener Ivan Leko odlučio je malo ispremiješati sastav gostiju
SLAVEN BELUPO
0-1
HAJDUK
SUPERSPORT HNL, 16:00, IVAN KUŠEK APAŠ, KOPRIVNICA

19.05.2023., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 35. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Hajduk. Zoran Zekic, Ivan LekoPhoto: Damir Spehar/PIXSELL Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Kraj
(Kraj)

94' - Sudac svirao kraj utakmice. Drugo poluvrijeme nešto mirnije od prvoga. Slaven Belupo nešto je bolje igrao, ali nije bilo dovoljno za izjednačenje. Pogodak Marine poništen je nakon provjere VAR-om zbog zaleđa. Hajduk bez primljenog pogotka ispunio svoj zadatak i čeka ih finale Kupa.

Ozljeda
(Ozljeda)

90+' - Awaziem izašao iz igre nakon što je u doskoku iskrenuo zglob

87' - Martinaga pucao iz slobodnog udarca. Udarac prošao pokraj okvira.

Ozljeda
(Ozljeda)

76' - Borevković traži zamjenu zbog ozlijede nakon krivog doskoka. Umjesto njega ulazi Vušković.

Zamjena
(Zamjena)

74' - Još jedna promjena kod Slavena. Izašao Marina, ušao Turanjanin.

74' - Sahiti zapucao, ali potpuno promašio okvir.

72' - Kod Hajduka Čubelić ušao umjesto Mlakara.

Ozljeda
(Ozljeda)

70' - Talys se ozlijedio nakon pokušaja oduzimanja lopte Melnjaku. Umjesto njega ulazi Martinaga.

Zamjena
(Zamjena)

60' - Izmjene i na strani Hajduka. Livaja, Krovinović i Melnjak ušli umjesto Letaja, Fossatija i Benrahoua.

Žuti karton
(Žuti karton )

57' - Hlevnjak dobio žuti karton zbog povlačenja.

56' - Pogodak poništen zbog zaleđa

VAR - Video Assistant Referee
(VAR - Video Assistant Referee)

54' - Bašić zaprijetio  iz daljine. Lučić obranio, a na odbijenu loptu natrčao Marina. Spremio ju je u gol, ali dosuđeno je zaleđe.U tijeku VAR provjera.

Zamjena
(Zamjena)

54' - U mjesto Peroševića i Mudražije ulaze Bašić i Hlevnjak.

53' - Belupo umalo došao do prve prave šanse. Nakon proboja po desnoj stranu uz Awaziema i Letaja, Perošević ubacio u sredinu. Krstanović bio sam u petercu, ali promašio loptu.

46' - Početak drugog poluvremena. Jambor ušao umjesto Crnca.

19.05.2023., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 35. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Hajduk. Emir Sahiti Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Poluvrijeme
(Poluvrijeme)

45' - Kraj prvog poluvremena. Hajduk pogotkom Mlakara ušao u vodstvo u 37. minuti. Slaven Belupo spašavaju samo obrane Sušaka dok ostatak momčadi mukom pokušava pronaći tempo i odgovore. Lopta je većinom u posjedu Hajduka (64 posto). Bijeli pucali osam puta, od čeka četiri puta u okvir, spram Slavenova tri van okvira. Hajduk izborio i četiri kornera dok Slaven za sada nije upisao niti jedan.

Gol
(Gol)

37' - GOL! Pukštas dodao Sahitiu, koji je ubacio Mlakaru. Kapetan Hajduka potegnuo iz prve i pogodio za 1:0.

25' - Anello uspio zapucati. Lopta se odbila do Benrahoua koji je pokušao iz prve. Vratar Slavena još jednom spašava situaciju

23' - Novi korner za Hajduk. Benrahou uspio stići loptu i pucati. Sušak izbacio loptu u korner.

17' - Pukštas ponovo pokušao glavom iz peterca po dodavanju Benrahoua iz kornera. Pucao po sredini, Sušak brani.

10' - Sigur prišao Peroševiću u kaznenom prostoru, pao i  zatražio kazneni udarac. Glavni sudac nije dosudio penal.

5' - Hajduk prvi zaprijetio. Pukštas pokušao glavom nakon ubačaja, ali lopta je bila previsoka.

- U momčadi ima pametnih momaka i onda im ne možeš prodavati maglu. Finale Kupa je najbitnije, ali postoji način na koji trebaš doći do finala Kupa. Moraš paziti na sebe, dobro se hraniti, odmarati... A finale Kupa je na jednu utakmicu i moraš napraviti sve što je u tvojoj moći da bi te Bog pogledao - rekao je Leko prije utakmice.

- Nisam razmišljao o oproštaju, ali istina, ovo je moja zadnja utakmica u Koprivnici. Brzo mi je sve to prošlo. Bilo je puno uspona i padova, bilo je lijepih stvari i mislim da ću samo lijepe stvari i pamtiti. Ne znam što bih još rekao, ali evo, radi svega navedenog idemo odigrati dobru utakmicu protiv dobrog protivnika - kazao je Zoran Zekić.