18.02.2024. u 19:05
Dinamo je slavio s 1:0 protiv Varaždina na Maksimiru u 23. kolu SuperSport HNL-a.

U posljednjem susretu 23. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir pred 7.200 gledatelja pobijedio Varaždin sa 1-0. Nako slavlja u Sevilli protiv Real Betisa sa 1-0 u prvom susretu play-off Konferencijski lige, Dinamo je identičnim rezultatom porazio i Varaždin u prvenstvu.

Ponovo je pitanje pobjednika odlučio Bruno Petković iz kaznenog udarca, ovoga puta u 18. minuti. Varaždin je u 81. minuti imao jedanaesterca, no Ivan Nevistić je obranio udarac Marka Dabre.

Plavi su očekivano, dominirali od starta, no u prvih 15 minuta nije bilo previše uzbuđenja. Dinamo je poveo u 17. minuti golom Brune Petrkovića iz jedanaesterca. Martin Baturina je ubacio iz kornera, Arijan Ademi je pucao glavom, no lopta je pogodila Igora Postonjskog u ruku. Za suca Antu Terzića nije bilo dovojbe, a ruku je potvrdio i VAR.

Petković je sigurno realizirao kazneni udarac za deveti gol ove sezone. Dinamo je u nastavku poluvremena kontrolirao rezultat, jedinu ozbiljniju priliku gosti su imali u 36. minuti kada je Antonio Boršić pucao sa 20 metara, Maxima Bernauera je malo skrenuo negov udarac preko gola. U nastavku akcije Varaždin je zaprijetio iz kornera, no Leon Belcar je pucao glavom pokraj gola.

Početak drugog dijela nije donio previše uzbuđenje, Dinamo je držao loptu i kontrolirao rezultat. Plavi su mogli do drugog gola u 72. minuti, Ristovski je potegnuo izvana, ali je Zelenika dobro reagirao.

Najbolju priliku na utakmici gosti su imali u 81. minuti, međutim Marko Dabro nije realizirao kazneni udarac, točnije njegov udarac je obranio Ivan Nevistić. Jedanaesterac je skrivio Bernauer igravši rukom.

U posljednjim trenucima susreta gosti su imali još jednu sjajnu priliku, no Nevistić je "skinuo" i zicer Poldrugaču postavši junak susreta.

Kraj utakmice! Dinamo je slavio s 1:0.

90'

Igrat će se četiri minute nadoknade.

Zamjena
86' (Zamjena)

Kod Dinama su izašli ozlijeđeni Pierre-Gabriel i Baturina, a ušli su Halilović i Perković. Kod Varaždina je Levanić umjesto Mitrovskog.

Promašeni penal
81' (Promašeni penal)

Nevistić je obranio! Dabro je pucao, no vratar Dinama to odbija u korner!

Penal
80' (Penal)

Penal za Varaždin! Bernauer je igrao rukom, a nakon pregleda snimke gosti su dobili kazneni udarac.

Zamjena
75' (Zamjena)

Kod Varaždina su u igri Dabro, Drožđek i Poldrugač, a izašli su Gudelj, Postonjski i Šego.

73'

Ristovski je opalio u sami gornji kut, Zelenika to sjajno odbija u korner.

71'

Petković je ostavio za Sučia koji tuče, ali pored gola.

Zamjena
66' (Zamjena)

Kod Dinama su ušli Mišić, Hoxha i Špikić, a izašli Mišić, Kaneko i Vidović.

51'

Na utakmicu je došlo 7288 gledatelja.

49'

Petković je tukao pored gola.

46'

Počeo je nastavak.

POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Dinamo vodi 1:0.

42'

Nova akcija Varaždina, Vukčević je tukao, ali je Ristovski to odbio u korner.

36'

Varaždin je sada zamalo izjednačio, Belcar je tukao glavom tik pored gola.

31'

Nova gužva pred vratima Varaždina, ali je to blokirano.

25'

Nastavlja se pritisak Dinama, Varaždin je malo toga odigrao.

Gol
18' (Gol)

Gol za Dinamo! Petković je siguran s bijele točke. I protiv Betisa je zabio s 11 metara.

Penal
16' (Penal)

Penal za Dinamo, Postonjski je igrao rukom.

1'

Počela je utakmica na Maksimiru.

TAKTIČKE POSTAVE

Ovako će momčadi taktički izgledati.

VARAŽDIN

Zelenika - Vukčević, Ba, Jelenić, Boršić - Blecar, Postonjski, Lusavec - Mitrovski, Gudelj, Šego

DINAMO

Nevistić - Pierre-Gabriel, Bernauer, Theophile-Catherine, Ristovski - Ademi, Sučić - Kaneko, Baturina, Vidović - Petković

Objavljeni su sastavi. Za Dinamo će debitirati Pierre-Gabriel na desnom beku.

POREDAK

Dinamo nakon velike pobjede nad Betisom u Konferencijskoj ligi želi zadržati priključak s Rijekom i Hajdukom. Varaždin je osmi.

Ovo je dvoboj 23. kola SuperSport HNL-a. Utakmica se igra na Maksimiru s početkom u 17:10.