Objavljeno vijesti danas: 5
20.01.2024. u 19:36
Hrvatska će svoj sljedeći nastup imati protiv Islanda u ponedjeljak, dok će u posljednjem kolu u srijedu igrati protiv Njemačke.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine I drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Koelnu pretrpjela i drugi poraz izgubivši od Mađarske sa 26-29 (13-14). Tim porazom izabranici Gorana Perkovca izgubili su izglede za plasman u polufinale. Ostali su peti na ljestvici sa samo jednim osvojenim bodom, dok je Mađarska skočila na drugo mjesto s četiri boda.

Hrvatski rukometaši izgubili su i drugu utakmicu u Koelnu i opet su posrnuli zbog previše tehničkih pogrešaka i očajne igre s igračem više. Slično kao i protiv Francuske, Hrvatska nisu imali rješenja u situacijama kada je protivniku isključen igrač, a naša igra je tada bila gotovo tragikomična. U vrlo nervoznoj utakmici dvaju davljenika, Mađari su bili čvršći i došli su do bodova koje ih drže u igri za polufinale, dok su hrvatske šanse nestale već nakon dva kola druge faze.

Hrvatska je utakmice započela opet bez bolesnog Domagoja Duvnjaka i nije to bilo dobro otvaranje Perkovčevih momaka. Slično kao i protiv Francuza tehničke pogreške i loša igra kod igrača više rezultiralo je vodstvom Mađara od 9-5 i velikom nervozom Hrvata. S nekoliko obrana Mateja Mandića Hrvatska radi seriju 3-0 i dolazi na samo 9-8. Ipak, naši rukometaši okončali su prvo poluvrijeme s golom zaostatka, nisu nijednom vodili i jako su se mučili u obrani s ogromnim Bence Banhidijem, koji je iznudio čak tri isključenja.

POVEZANI ČLANCI:

U drugom poluvremenu Hrvatska je konačno, golom Filipa Glavaša, došla do prvog vodstva u 40. minuti (17-16), a na vrata je stao Filip Kuzmanović umjesto Mandića. Mađari ponovno koriste užasnu igru Hrvatske s igračem više i postižu opet dva gola s igračem manje, pa su zadnjih osam minuta ušlo s dva gola prednosti za Mađarsku (23-21) i dva isključena igrača.

S dva gola Klarice Hrvatska dolazi na 25-25 pet minuta prije kraja, potom Mandić brani sedmerac Lekai, ali se lopta opet vraća mađarskom kapetanu za 26-25. Potom je Lučin izgubio loptu, a iz kontre Boka podiže na 27-25 tri minute prije kraja. Nakon što je Hrvatska još jednom odigrala očajno s igračem više, Sipoš iz kontre donosi pobjedu Mađarima.

Koeln: Susret Mađarske i Hrvatske na Europskom prvenstvu u rukometu
1/100

Kod Hrvatske su Tin Lučin i Glavaš imali po 5 golova, Mandić je imao devet, a Kuzmanović četiri obrane. Mađare je nosio njihov vratar Laslo Bartucz s 16 obrana, dok je Imre Bence dao 7 golova.

Hrvatska u ponedjeljak igra s Islandom, a u srijedu s Njemačkom.

HRVATSKA - MAĐARSKA 26-29

HRVATSKA: Kuzmanović 4, M. Mandić 9 obrana; Mihić 1, Šoštarić , Karačić 3, Maraš 2, Načinović 2, Kušan 1, Mamić, Cindrić 1, Lučin 5, Šipić, Glavaš 5, Srna 3, Klarica 3, Jelinić 1.

MAĐARSKA: Palasics, Bartucs 16 obrana; Sipos 1, Boka 2, Ligetvari, Mathe 1, Fazekas 3, Banhidi 2, Szita, Ancsin 3, Bodo 5, Ilić 1, Rosta, Lekai 4, Hanusz, Imre Bence 7

Standings provided by Sofascore
HRVATSKA
26-29
MAĐARSKA
HRVATSKA - MAĐARSKA, 18:00, Köln, Njemačka
KRAJ

Nismo bili na razini i s porazom ostajemo bez borbe za polufinale.

59'

Zadnja minuta i zadnji timeout. Poraz je pred vratima.

58'

Dvije minute do kraja, nade je sve manje.

57'

Sve je manje vremena. Napravili smo glupost i izgubili loptu, Mađari vode +2

56'

IZJEDNAČENJE! 25-25 pet minuta prije kraja. Možemo li se obraniti?

55'

Pet minuta do kraja, možemo li uloviti Mađare?

53'

Jako teška situacija. Ostali smo bez dva igrača zbog isključenja.

52'

Nije dobro. Mađari imaju napad za +2, a mi igrača manje i sedmerac protivnika.

50'

Ponovno promašeni zicer za vodstvo. Odlična obrana Mađara. Sve je manje vremena do kraja.

48'

Mađarska opet dolazi u vodstvo.

45'

Kuzmanović nas spašava novog vodstva Mađarske. S druge strane sedmerac za Hrvatsku.

43'

Podigao se tempo utakmice i igra se gol za gol. Čini se da nas čeka još jedna dramatična završnica.

40'

VODIMO! Konačno, nakon otvaranja utakmice Hrvatska prvi puta dolazi u vodstvo!

39'

Napokon izjednačenje! Maraš podvaljuje rolicu jako lijepo za 15:15

38'

Kuzmanović nas opet spašava! U 8 minuta nastavka pala su samo dva gola, po jedan s obje strane. Timeout zove Perkovac.

36'

Imali smo igrača više, ali opet nismo iskoristili napad, ali srećom nisu niti Mađari.

34'

Bravo Kuzmanović! Opet nas vraća u život. Sada dvije minuta isključenja za Mađare. Hoćemo li napokon izjednačiti?

33'

Nevjerojatno. Ne uspjevamo realizirati još jedan napad za izjednačenje.

33'

Isti problemi i u nastavku. Usput isključenje i sedmerac, Mađari su opet na +2

DRUGO POLUVRIJEME

Izmjena na vratima. Ulazi Kuzmanović i odmah u prvom napadu upisuje obranu

POLUVRIJEME

Mađari s vodstvom odlaze na predah, a vodstvo su imali i tijekom cijelog poluvremena. Moramo se trgnuti u nastavku, ali još ništa nije gotovo.

26'

Tri puta nismo uspjeli iskoristiti napad za izjednačenje. Prvo poluvrijeme bliži se kraju

22'

Novo isključenje za Hrvatsku, Kušan je treći igrač koji ide van.

22'

Zagrijao se Matej Mandić i spašava nas obranama. Imali smo napad za izjednačenje, ali Lučin je bio nestrpljiv i promašio.

20'

Stabilizirali smo se sada i držimo -1

18'

Pogreška Mađara i novi poklon za Hrvatsku. Imamo napad za -1

17'

Hvatamo priključak! Nakon sjajne obrane Mandića, Mihić trči kontru i zabija za 9:7. U međuvremenu zaradili smo novo isključenje. Van ide Mateo Maraš.

16'

Lučin zabija za 9:6. Spomenimo kako smo ostali bez igrača zbog isključenja. U novom napadu za +4 Mandić nas spašava fenomenalnom obranom.

15'

Iz sedmerca Mađari dolaze do najveće prednosti na utakmici. Nemamo realizaciju

13'

Evo nas u još većim problemima. Mađari imaju napad za +4 nakon što je njihov vratar očisio zicer. Srećom spasio nas je Mandić dobrom obranom.

13'

Kakav peh. Mandić sjajno brani fintu Mađara, ali odbijanac završava u golu. Mađari su opet na +3

12'

Riješavamo napad ponovno na crti preko Načinovića koji zabija.

11'

Previše se mučimo u napadu, Mađari nas dobro detektiraju u pokušajima.

9'

Nije dobro. Mađari imaju tri pogotka prednosti. Previše tehničkih grešaka i sporosti u napadu, a s druge strane šuplja obrana

8'

Prvo isključenje danas, Ancsin je igrao grubo i srušio Načinovića. Hladit će se dvije minute. Hožemo li znati iskoristiti igrača više?

7'

Srna još jednom ponavlja moćan vanjski šut i vraća nas u egal.

7'

Igra se pogodak za pogodak. U međuvremenu su se slovenski suci razmahali žutim kartonima.

5'

Načinović izjenačuje sa šest metara.

5'

Prvo vodstvo Mađara, preko pivota.

3'

Druga obrana Mađarskog vratara, nakon nešto više od minute u napadu Hrvatska ne realizira napad. S druge strane Mađari izjenačuju.

2'

Zvonimir Srna zabija prvi pogodak na utakmici! Lijepo i silovito s vanjske pozicije puca. Lopta je letjela 125 kilometara na sat! U sljedećem napadu Mađarska čini prekršaj i sada je prilika za 2-0

2'

Promašaj Bodoa s druge strane, Mađarska ne dolazi u vodstvo

1'

Prvi napad za Hrvatsku, no bez realizacije. Lovre Luka Klarica je potegnuo, brani vratar Mađarske

POČETAK

Susret odluke u ovim trenutcima počinje u Kolnu!

NAJAVA

Dobar dan, počinjemo s današnjim prijenosom!

Rukometaši Hrvatske danas u Kölnu igraju utakmicu drugog kola drugog kruga na Europskom rukometnom prvenstvu. Suparnik nam je Mađarska, reprezentacija koja ima bod više od nas pa onaj tko u današnjem susretu izgubi više ne može računati na plasman u polufinale. Svjesni su u našem taboru da se Mađarska danas mora pobijediti ili je u suprotnom naš EP završen, barem što se tiče visokih ambicija. Od naših igrača u Mađarskoj igraju Mario Šoštarić, Marin Jelinić (oba u Pick Szegedu) i Maraš (Tatabanya).