12.10.2022. u 23:00
Večeras nas od 21 sat očekuje najzanimljiviji dvoboj večeri u Ligi prvaka, Barcelona dočekuje Inter na Camp Nou i traži 'osvetu' za minimalni poraz u Milanu.

U najzanimljivijoj utakmici večeri Barcelona i Inter su na Camp Nou podijelili bodove igravši 3-3 (1-0) u skupini C.

Povela je Barcelona preko Dembelea (40) u završnici prvog poluvremena, no Inter je uspio preokrenuti golovima Barelle (50) i Lautara (63), a s tim rezultatom Inter je imao prolaz, dok bi Barcelona ostala bez izgleda za prolazak u osminu finala dva kola prije kraja.

Soccer Football - Champions League - Group C - FC Barcelona v Inter Milan - Camp Nou, Barcelona, Spain - October 12, 2022 Inter Milan's Nicolo Barella scores their first goal REUTERS/Albert Gea Photo: ALBERT GEA/REUTERS

Ipak, uz veliku dozu sreće Lewandowski (82) je pogodio za 2-2, a nakon što je Gosens (89) po drugi put doveo Inter na korak od prolaska, opet se ukazao Lewandowski (90+2) i preciznim udarcem glavom spasio Barcelonu.

Soccer Football - Champions League - Group C - FC Barcelona v Inter Milan - Camp Nou, Barcelona, Spain - October 12, 2022 FC Barcelona's Robert Lewandowski celebrates scoring their second goal REUTERS/Nacho Doce Photo: NACHO DOCE/REUTERS

Marcelo Brozović zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u dresu Intera.

Kraj
90+7' (Kraj)

Kraj jedne fantastične nogmetne predstave, na kraju podjela bodova i 3:3 iako je Inter mogao do pobjede u zadnjim sekundama.

90+5'

Asllani je bio jako sebičan i išao je sam završiti akciju, ali ter Stegen sjajno reagira.

Gol
90+2' (Gol)

Evo šestog kola na utakmici! Lewandowski zabija drugi pogodak na susretu, sjajan trzaj glavom poslije ubačaja Garcije!

Drama se nastavlja...

Nadoknada
90' (Nadoknada)

Šest minuta gledat ćemo minimalno na Camp Nou.

Gol
89' (Gol)

GOOOOOOOL Inter ponovno šokirao Barcelonu!

Onana je poslao sjajnu loptu prema Martinezu koji je pretrčao Pique i uposlio Gosensa koji matira nemoćnog ter Stegena.

Sjajna utakmica!

Zamjena
85' (Zamjena)

Bastoni i Barella izlaze, ulaze Acerbi i Asllani.

Zamjena
84' (Zamjena)

Izašao je Gavi, a ušao Ferran Torres.

Gol
82' (Gol)

GOOOOOL Pa morao se i nezaustavljivi Robert Lewandowski upisati u listu strijelaca.

Uz puno sreće zabio je 90. pogodak u Ligi prvaka, nakon udaraca Poljaka lopta se odbila od Bastonija i prevarila Onanu.

Zamjena
76' (Zamjena)

Izlaze Džeko i Calhanoglu, a u igri su Gosens i Bellanova.

Zaleđe
70' (Zaleđe)

Ništa od 90. gola Lewandowskog u Ligi prvaka, svirano je zaleđe.

Zamjena
66' (Zamjena)

De Jong je zamijenio Busquetsa, a Ansu Fati je ušao umjesto Raphinhe kod Barcelone.

Izlazi Dimarco, a ulazi Darmian za Inter.

Gol
63' (Gol)

GOOOOOOL Milanski sastav stiže do potpunog preokreta! Pique je gadno pogriješio, Martinez je prihvatio loptu i pucao, prvo se odbila od jedne pa od druge stative da bi na kraju završila u mreži.

Kakav šok na Camp Nou...

57'

Dvije velike prilike za goste, ter Stegen je morao dva puta spašavati nakon pokušaja Calhanoglua.

Žuti karton
54' (Žuti karton )

Martinez i de Vrij su požutjeli u redovima Intera.

Gol
50' (Gol)

GOOOOOOL Vratio se Inter! Sjajna lopta Bastonija iz pozadine, Pique je zaspao a Barella primio loptu i poentirao za 1:1

46'

Počelo je drugo poluvrijeme, bez promjena u obje momčadi.

Poluvrijeme
45+4' (Poluvrijeme)

Kraj prvoga dijela, Barcelona zasluženo vodi pogotkom Dembelea protiv Intera 1:0.

U nastavku očekujemo još bolju utakmicu.

Nadoknada
45' (Nadoknada)

Četiri minute sudačke nadoknade.

Gol
40' (Gol)

GOOOOOOOL! Barcelona vodi pred kraj prvog dijela poslije sjajne akcije Roberta i Raphinhe, a Dembele nije imao težak posao zabiti na prazan gol.

40'

Traži publika kazneni udarac za Barcelonu, Pedri je izašao pred golmana Intera koji brani udarac Španjolca i usput ga ruši, ali nema tu prekršaja

36'

Nova šansa za vodstvo Blaugrane! Dembele je krasno progirao Lewandowskog koji ubacuje u sredinu, a Raphinha iz voleja puca pokraj gola Onane.

31'

Sergi Roberto je raspalio s dvadesetak metara ide ravno u Onanu. No, lopta se Interovu golmanu odbija pred noge Lewandowskom, no Kamerunac uz nove probleme ipak spašava mrežu.

28'

Sjevnula je kontra Intera! Dumfries je silovito pucao, no ter Stegen je dobro postavljen i refleksnim potezom odbija loptu.

Demblele ima odličan udarac s obje noge, pucao je s nekih 17-18 metara, ali brani Onana i uz malo poteškoća odbija u korner.

25'

Dobar dolazak talijanskog sastava na polovicu Barcelone, Mkhitaryan je tukao, ali brani Marc Andre ter Stegen.

21'

Evo tenzije i nervoze, Dembele i Skriniar se zakuhali jednu situaciju.

Uskoro će se sve smiriti i nastavlja se igra.

17'

Prva opasna prilika za Talijane! Specijalist za slobodne udarce Calhanoglu je sjajno centrirao i pronašao Edina Džeku koji pogađa prečku, lopta se odbila od poda i gosti su tražili pogodak.

Sudac Marciniak je pomoću gol tehnologije pokazao da se igra dalje i kako lopta nije prešla gol liniju.

11'

Probao je Raphinha s 20 metara, lopta se od bloka odbila u korner, domaća ekipa je puno bolja na otvaranju.

9'

Velika šansa za Barcelonu! Nakon kornera je pucao Robert Lewandowski, ali Mkhitaryan čisti s gol linije.

4'

Lautaro je imao priliku odmah zapapriti Barceloni, ali ga je Lewandowski omeo i lopta je otišla u gol aut.

PRIJENOS

Utakmicu možete pratiti na drugom programu HRT-a, odnosno na Arena Sportu.

1'

Počela je utakmica na krcatom stadionu, Barca je moćna na svom terenu i mora jurišati po tri boda, dok je gostima iz Milana dobar i remi.

USKORO POČINJE

Rasprodani Camp Nou dočekao je izlazak igrača na teren, odsvirana je himna Lige prvaka i uskoro će poljski sudac Marciniak dati znak za početak.

SASTAV INTERA

SASTAV BARCELONE

TABLICA

POČINJEMO

Dobro večer svima, očekuje nas još jedan napet i uzbudljiv dvoboj u Ligi prvaka. Večeras se sastaju španjolski i talijanski giganti - Barcelona i Inter.

Nerrazurri su u prvom ogledu prošlog tjedna slavili 1:0 pogotkom Hakana Calhanoglua, katalonski div želi revanš i mora ići po tri boda kako bi ostali u utrci za plasman u osmini finala LP-a.

Barci nedostaje niz bitnih igrača poput Depaya, Koundea, Christensena i Arauja, dok kod Intera neće moći nastupiti naš Marcelo Brozović, Correa i Lukaku.