13.03.2022. u 18:59
Momčad Nenada Bjelice nije iskoristila priliku zasjesti na prvo mjesto, baš kao ni Rijeka. Dinamo ostaje prvi s utakmicom manje!

Nogometaši Osijeka i Gorice u posljednjem su dvoboju 27. kola Prve HNL igrali 0:0.

U prvom poluvremenu najveću priliku za Osijek imao je donedavni igrač Gorice Lovrić koji u 19. minuti nije iskoristio loše ispucavanje gostujućeg vratara Kotarskog, sa 20-ak metara pucao je prema praznim vratima, ali lopta je prohujala pored vratnice.

Nekoliko minuta potom najbolju priliku za Goricu imao je Atiemwen, njega je sjajno proigrao Golubickas, napadač gostiju našao se sam pred vratarom Ivušićem, no nije ga uspio i svladati.

13.03.2022., stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, NK Osijek - HNK Gorica. Ramon Mierez, Iyayi Atiemwen, Danijel Loncar Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Kotarski je u 84. minuti ponudio još jednu veliku priliku Osijeku nakon što je loše reagirao na udarac Lovrića izdaleka te ju kratko odbio pred sebe. Na odbijanac je natrčao Topčagić, no Kotarski se iskupio ušavši u udarac domaćem napadaču i njegov pokušaj izbio u korner.

Ovim remijem drugi Osijek se bodovno poravnao s vodećim Dinamom, oba sastava imaju po 54 boda, ali Dinamo uz utakmicu manje, treća je Rijeka, koja je ranije u nedjelju iznenađujuće izgubila 1:2 od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca, s 52 boda, dok je četvrti Hajduk s 49 bodova i također utakmicom manje. Gorica je, pak, šesta s 33 boda, tri manje od pete Lokomotive te tri više od sedmog Slavena Belupa.

KRAJ (Kraj)

Završila je utakmica u Gradskom vrtu - bez golova!

90'+2

Žestoki napadi Osijeka u završnici, ali Gorica se drži.

90'

Igrat će se minimalno tri minute sudačke nadoknade.

Žuti karton
90' (Žuti karton )

Požutio je i Lončarić.

Zamjena
87' (Zamjena)

Grgića mijenja Jugović.

Žuti karton
86' (Žuti karton )

Vratar Ivušić istrčao je daleko od gola i dirao loptu rukom pa dobio žuti karton. Mogao je i gore proći.

84'

Lovriću Kotarski jedva brnai udarac s otprilike 16 metara, a potom na odbijenu loptu natrčava Topčagić i ne uspijeva zabiti s nekoliko metara! Kotarski je i to obranio!

Zamjena
81' (Zamjena)

Miereza mijenja Topčagić, a Kleinheslera Fućak.

Žuti karton
77' (Žuti karton )

Požutio je i Golubickas. Klasično gruba utakmica ova dva kluba.

Žuti karton
71' (Žuti karton )

Zbog udarca rukom u lice Jovičića, žuti karton dobio je i Mierez. Već samo na šest ukupno!

Zamjena
68' (Zamjena)

Fruk mijenja nervoznog Cruza.

65'

Lovrić je izveo slobodni udarac, a Nejašmić glavom pucao preko gola.

Žuti karton
63' (Žuti karton )

Cruz je grubo startao na Lovrića i dobio žuti karton.

62'

Kakav udarac Kleinheslera s tridesetak metara! Opalio je iz koljena i umalo svladao Kotarskog, koji odbija u korner.

Zamjena
60' (Zamjena)

Hiroš ulazi umjesto Fiolića, a Nejašmić umjesto Brleka.

Žuti karton
56' (Žuti karton )

Grgić je grubo startao na Atiemwena i dobio žuti karton. To je već četvrti na utakmici, po dva sa svake strane.

50'

Osijek bolje djeluje u drugom dijelu, ali daleko je još od cilja - osvajanja tri boda.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Osijeku.

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Završilo je prvih 45 minuta, u kojima je Gorica bila osjetno bolja momčad od Osijeka.

45'

Igrat će se minimalno dvije minute sudačke nadoknade.

43'

Osječani su tražili jedanaesterac jer je lopta pogodila u ruku Keitu, no ništa od najstrože kazne.

42'

Konstantno napada Gorica i još jednom je zaprijetio iz daljine Atiemwen.

35'

Keita ubacuje u nastavku napada s lijeve strane, a Mitrović glavom opasno prijeti, no ponovno je Ivušić na razini.

34'

Atiemwen je izašao sam ispred Ivušića, pokušao mu pucati kroz noge, ali vratar Osijeka to je osjetio.

Penal
30' (Penal)

Muhammed je opasno džonom oduzeo loptu Osječanima i u konačnici je dosuđen jedanaesterac za Goricu zbog igranja ruke. Pa poništen nakon pregleda VAR snimke. I to zbog zaleđa iako je prekršaj bio više nego jasan. Bilo bi mnogo protestiranja da je ostala odluka o jedanaestercu unatoč tako grubom previdu u začetku akcije.

25'

Vratnica Gorice! Babec je sa 16 metara pogodio okvir gola. Malo je nedostajalo da se Osijek nađe u rezultatskom zaostatku.

22'

Sebičnost Miereza koštala je Osijek možda i gola. Imao je brojna rješenja u polukontri, ali odlučio je držati loptu korak predugo pa zapucati u blok.