31.08.2024. u 22:39
Hajduk je s 1:0 svladao Osijek u 5. kolu SuperSport HNL-a.

Nogometaši Hajduka u susretu su 5. kola HNL-a na Poljudu svladali Osijek sa 1-0 (0-0). Strijelac jedinog gola bio je Marko Livaja u 56. minuti.

Prvo poluvrijeme ovog susreta bit će brzo zaboravljeno, Hajduk je bio bezidejan, a Osijek neambiciozan. Sve do 39. minute nije se dogodilo ništa vrijedno spomena, a onda je mladi Durdov lijepim udarcem iskosa  s desne strane "ugrijao" dlanove Malenice. Potom su Rakitić iz slobodnog udarca u 42. i Kalik iz igre u 44. minuti prijetili no nisu bili dovoljno precizni.

Drugi je dio započeo izvrsnom prilikom za domaće, nakon kombinacije Durdova i Hrgovića na desnom krilu lopta je stigla u peterac do Kalika, ali Malenica je uspio zaustaviti njegov pokušaj da bi na odbijanac prvi stigao Hrgović koji je s jednog metra pogodio Malenicu u nogu.

Hajduk je poveo u 56. minuti kada je Livaja prihvatio loptu na 40-ak metara od suparničkog gola, odigrao dupli pas s Pukštasom, utrčao u kazneni prostor i rutinirano svladao Malenicu.

Činilo se kako je samo četiri minute potom Hajduk poveo i sa 2-0, nakon ubačaja Livaje iz slobodnog udarca Pukštas je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu, ali pokazalo se kako je bio u minimalnom zaleđu.

Osijek je prvi udarac u okvir gola suparnika uputio tek u 89. minuti kada je novopridošli Hernani pucao sa 10-ak metara iskosa, ali u dobro postavljenog Lučića.

Ovom pobjedom Hajduk je skočio na drugo mjesto sa 11 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, a jednim više uz također utakmicu više od treće Rijeke. Rijeka i Dinamo igrat će međusobno u nedjelju. Osijek je, pak, ostao deveti s jednim bodom, koliko ima i zadnji Slaven Belupo.

Kraj utakmice! Hajduk je slavio s 1:0.

90'

Osijek je stisnuo na kraju utakmice i Lučić je upisao prvu obranu. Igrat će se još šest minuta.

82'

Pukštas se dobro izborio za šut, ali je pucao pored gola.

78'

Prilika za Hajduk! Trajkovski je ukrao loptu Nejašmiću i izbio sam pred Malenicu, no vratar Osijeka mu brani zicer.

72'

Krovinović je tukao iz dobre pozicije, no njegov je udarac blokiran.

63'

Pukštas je zabio glavom, no VAR soba je nakon dužeg gledanja snimke odlučila da je riječ o zaleđu.

Gol
56' (Gol)

Gol za Hajduk! Livaja je sve sam napravio, prošao kroz obranu Osijeka i zabio za 1:0.

47'

Prilika za Hajduk. Durdov je dao za Hrgovića koji puca s nekoliko metara. Međutim, Malenica to fenomenalno brani, a onda i loptu koja se odbila. Nevjerojatna reakcija vratara Osijeka.

46'

Počeo je nastavak.

POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, nije bilo golova na Poljudu.

41'

Rakitić je izveo slobodnjak iz izgledne pozicije, ali je samo pogodio vanjski dio mreže.

39'

Sjajan šut Durova. S desne strane je gađao suprotne rašlje, no Malenica je sjajnom paradom to obranio.

30'

Hajduk sve više pritišće, Osijek gotovo da i ne dolazi do šesnaesterca domaćina.

20'

Hajduk dominira i ima više loptu u nogama, no još uvijek nema prave prilike.

14'

Još uvijek čekamo pravu priliku na utakmici. Hajduk je nešto aktivniji, no još nema većih uzbuđenja.

7'

Durdov je pucao s 20-ak metaram, Malenica obranio, no onda je na njega naletio Kalik.

1'

Počela je utakmica.

Hajdukovci su na teren izašli s brojem 44, to je broj Marija Vuškovića koji je dobio četiri godine suspenzije iako tvrdi da je nevin.

TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će momčadi taktički izgledati.

OSIJEK

Malenica, Mikolčić, Jurišić, Jelenić, Nejašmić, Ademi, Oliveira, Hasić, Matković, Omerović, Bukvić.

HAJDUK

Lučić, Hrgović, Prpić, Elez, Diallo, Kalik, Krovinović, Rakitić, Durdov, Pukštas, Livaja.

Poznati su i sastavi. Kod Hajduka od prve minute kreće 16-godišnji Durdov. Treba napomenuti da su Dajaku i Benhrau, igrači koji su svojedobno bili izbačeni iz momčadi, pomilovani i danas su na klupi.

POREDAK

Obje su momčadi jako loše ušle u sezonu i ispale iz Europe. Hajduk u prvenstvu ima osam, a Osijek samo jedan bod.

Standings provided by Sofascore

Ovo je peto kolo domaćeg nogometnog prvenstva. Susret se igra na Poljudu s početkom u 20:45.