26.08.2021. u 21:54
U Grčkoj je završilo 1:1 i momci Gorana Tomića, zajedno s navijačima, nadali su se prolazu no PAOK je ipak bio prejak.

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli izboriti plasman u grupnu fazu Konferencijske lige, trećeg po snazi europskog klupskog natjecanja, nakon što su u uzvratnoj utakmici doigravanja na svom stadionu na Rujevici poraženi od grčkog PAOK-a s 2:0 (1:0).

Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Omara El Kaddourija, a u 80. minuti je sve snove Riječana uništio Thomas Murg kad je pogodio za konačnih 2:0.

Riječani su već u Solunu propustili veliku priliku kad su u posljednjem napadu na utakmici primili pogodak kojim su ostali bez prednosti za uzvrat, a od početka dvoboja na Rujevici vidjelo se da su Grci u dvoboj ušli odlučniji.

Tako su već u šestoj minuti Schwab i El Kaddouri u istoj akciji dvaput pogodili gredu. No, pet minuta poslije riječki vratar Prskalo je svladan. Kurtić je podvalio loptu u kazneni prostor, gdje se sjurio El Kaddouri i gurnuo loptu pokraj Prskala koji mu je pokušao ući u udarac.

26.08.2021., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Druga utakmica play-offa UEFA Konferencijske lige, HNK Rijeka - PAOK. Domagoj Pavicic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Rijeka je imala u 37. minuti. Abass je ubacio s desne strane, a Ivan Tomečak je sa 12 metara poslao loptu visoko preko grede.

U 41. minuti su gosti još jednom pogodili gredu zahvaljujući Prskalu koji je vršcima prstiju spriječio Marokanca El Kaddourija da postigne svoj drugi pogodak.

Goran Tomić je pokušao nešto promjenama na poluvremenu, kad je umjesto Vukčevića ubacio Selahija, a umjesto Lepinjice Gnezdu Čerina, međutim do izglednih prilika za pogodak Rijeka jednostavno nije mogla doći.

Kazna je stigla u 80. minuti, kad je Escoval izgubio loptu u kaznenom prostoru, a Austrijanac Thomas Murg lakoćom pogodio mrežu.

Tako je Dinamo ostao jedini hrvatski predstavnik u europskim natjecanjima, a suparnike u grupnoj fazi natjecanja Europske lige hrvatski prvak će saznati u petak, od 12 sati.

KRAJ (Kraj)

PAOK je zasluženo pobijedio i "oduzeo" Rijeci jesen u Europi.

90'

Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

Gol
80' (Gol)

GOOOL!!! Murg je iskoristio grešku obrane Rijeke, završio sam pred golom i rutinirano zabio za 2:0.

68'

Ponovno se Tomečak našao u odličnoj prilici, nakon ubacivanja Ampema, ali njegov udarac zaustavila je obrana PAOK-a.

64'

Živković je imao sjajnu priliku, ali iako se našao pred golom Rijeke, presporo je pucao pa pogodio defenzivni blok.

60'

I dalje je premirno, a vremena je sve manje.

55'

Selahi je snažno potegnuo iz prve nakon što mu se lopta odbila na oko 25 metara. Nažalost, prohujala je kraj gola.

50'

Gledamo mirniju utakmicu u drugom poluvremenu, iako se očekivalo da će Rijeka dodatno jurnuti prema naprijed.

48'

Tomečak i Vieirinha su se sudarili u zračnom duelu pa ostali ležati na travnjaku. Srećom, dobro je prošlo.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme i imamo dvije izmjene u momčadi Rijeke. Selahi je zamijenio Leipnjicu, a Čerin Vukčevića.

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Rijeka može biti sretna što je samo 0:1, to ipak budi nadu za nastavak!

45'

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

41'

El Kaddouri puca s 25 metara i Prskalo je baš dirao loptu toliko da je odbije na gredu.

38'

Tomečak se našao sam na desetak metara od gola i pucao preko grede. Morao je bolje ponajbolji igrač Rijeke reagirati!

32'

Abass puca s dvadesetak metara, ali lopta ide tik uz vratnicu.

30'

Prije će PAOK zabiti drugi gol nego što će Rijeka izjednačiti.

25'

Morat će se nešto drastično promijeniti u igri Rijeke da bi se moglo protiv PAOK-a.

20'

Abass je previše nervozan i ne prestaje protestirati kod suca, zbog čega mu prijeti drugi žuti karton.

Žuti karton
16' (Žuti karton )

Taylor je dobio žuti karton nakon udaranja Galovića laktom u skoku.

Žuti karton
14' (Žuti karton )

Abass je požutio nakon prekršaja na Swiderskom.

Gol
8' (Gol)

GOOOL!!! Previše je vremena i prostora bilo za Schwaba koji je sve napravio i podvalio El Kaddouriju koji je pobjegao Escovalu i zabio iz blizine.

6'

PAOK je dvaput u manje od 20 sekundi pogodio okvir gola... Nevjerojatno! Schwab je pogodio gredu s 10 metara, a El Kadouri ju je pogodio s ruba šesnaesterca. Strašno...

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica!

Rujevica je praktički potpuno puna, Rijeka će imati sjajnu podršku navijača.

SASTAVI

RIJEKA: Prskalo - Tomečak, Escoval, Krešić, Galović, Vukčević - Issah, Pavičić, Lepinjica, Ampem - Drmić.

PAOK: Paschalakis - Reis, Varela, Crespo, Vieira De Freiras - Kurtić, Schwab - Živković, Biseswar, El Kaddouri, Swiderski.

U Grčkoj je završilo 1:1 i momci Gorana Tomića svakako su pokazali da se mogu nositi s drugom najjačom momčadi Grčke.