– Ne moram se vama ispovijedati! Što je pritisak veći, to sam čvršći i još neću reći ništa o tome – kazao je Vaha, koji je navijačima obećao i Ligu prvaka.
Hoće li to ispuniti?
– Nisam obećao Ligu prvaka, ne mogu je obećati ni bolji i skuplji treneri od mene. Obećao sam europski iskorak, a sada pripremam momčad za dvostruku krunu.
Prijatelj Vahida Halilhodžića, koji je s njim bio na večeri u Hercegovini prije nekoliko dana, kaže da Vaha ima dosta ponuda.
– Ma kakav odlazak iz Dinama. Vaha će sigurno ostati. Zvali su ga i Zdravko i Zoran Mamić, nema sukoba, srdačno su razgovarali.
Zagrebački nogometni klub Dinamo slavi 60 godina postojanja. Na današnji dan, 9. lipnja 1945., točno prije šest desetljeća, Dinamo je registriran kao potpuno novi nogometni klub. Igrači su došli iz HAŠK-a i Građanskog, dva zagrebačka kluba s velikom tradicijom, koji su odmah nakon fuzije prestali postojati. Klub iz Maksimira je, poput većine ostalih velikih svjetskih klubova, imao burnu prošlost, koju je na ovim prostorima bilo nemoguće nevezati uz politiku i ljude na vlasti. Bilo je tu čvrstog oponiranja, ali i “sponzorstva” od strane najviših struktura. Na samom početku, prvih dana postojanja, trenersku palicu uzeo je Martin Bukovy, došavši iz Građanskog. Igračku osovinu činili su tada nogometaši pridošli iz HAŠK-a: Čajkovski, Kacian, Peričić, Lojen... Plava boja uzeta je od Građanskog, a i novi grb je imao dosta sličnosti s onim od Građanskog. Sve do osasmostaljenja Hrvatske, Dinamo se nije dao uvući duboko u komunističke strukture i biti manipuliran od strane vlasti. . Od 1945. do 1990. Dinamo je osvojio četiri naslova prvaka Jugoslavije (1948., 1954., 1958. i 1982.). Dvije godine iz tog razdoblja svim će ljubiteljima plavih zauvijek ostati u sjećanju – 1967. kada je osvojen Kup velesajamskih gradova te 1982. kada je Dinamo na čelu s Ćirom Blaževićem nakon pune 34 godine osvojio naslov prvaka. Te godine je člansku iskaznicu Dinama imalo više od 40,000 ljudi, a tribine su redovito bile pretjesne za sve ljubitelje atraktivnog nogometa. Ne zaboravimo da je u doba SFRJ osvojeno i sedam kupova Jugoslavije. Nakon uspostave hrvatske neovisnosti Otcijepljenje od Jugoslavije i početak Domovinskog rata gurnuli su nogomet u drugi plan, no ne zadugo, prvi hrvatski predsjednik Franjo Tuđman ubrzo je uvidio da nogometni klub omiljen među masom može biti jako političko oruđe, uz to, narodu je trebao jak klub da dobri rezultati izazovu zadovoljstvo i pobude nacionalni ponos. Od 1993. do 2000. klub je nosio ime Croatia, objedinivši u svom grbu simbole HAŠK-a, Građanskog i Dinama.