U Ciboni i Zadru nisu još potpuno sigurni žele li biti dioničko društvo ili ostati udruga građana. Doduše, može im se dogoditi, ne riješe li uskoro dugovanja prema igračima, da ih na to prisili slovo novog zakona, jer svi nelikvidni košarkaški klubovi, oni s više od 50 posto profesionalnih igračkih ugovora, morat će se preoblikovati. Ako bi se Zadar izborio za trogodišnji ugovor s Euroligom, a izgledi za to su veliki, u Jazinama vjeruju da bi imali dovoljno interesenata za kupnju klupskih vrijednosnica.
S obzirom na to da niti jedan subjekt u vlasničkom portfelju ne smije imati više od 25 posto vrijednosti kluba, pretpostavlja se da bi vlasnik četvrtine bio grad Zadar, koji je ionako svake godine izdvajao 2,5 milijuna kuna. Drugi veliki dioničar mogla bi postati Tankerska plovidba, dugogodišnji sponzor, koja je često znala uskakati kada su u pitanju bila interventna pojačanja. Po riječima Cibonina direktora Bože Miličevića, novi zakon kasni najmanje deset godina. - Kao da je netko htio da smo svi u jednoj bari i da se čupamo kako znamo. Vodstva klubova su na neki način vlasnici branda i oni će odlučivati što dalje. I u Ciboni i u Jazinama, dojma smo, ili im nešto u novom Zakonu ne odgovara (zacijelo stavka da se vjerovnici mogu naplatiti preko dionica) ili je imidž hrvatske košarke takav da ne postoji ozbiljan interes za kupnju njezinih eksponenata.
- U nogometu će biti najveća gužva. On će ekonomskim subjektima biti zanimljiviji zbog velikih transfera. U košarci su ugovori mnogo manji, pa time i mogućnost profita. No, u košarkaške klubove ne bi ni trebali ulaziti oni kojima je više do profita, a manje do sporta - ističe Miličević, kojeg čeka teško financijsko ljeto, jer Cibona je na tržištu igrača veliki dužnik.