Suočen s tužbama zbog katastrofe u Meksičkom zaljevu, British Petroleum masovno unajmljuje znanstvenike koji istražuju ekološku katastrofu i nudi im bogate ugovore s klauzolom o trogodišnjoj šutnji.
AP navodi da je većina znanstvenika odbila ugovore, a nekolicina koja ih je potpisala naknadno se predomislila, zbog ograničavanja akademske slobode. O skandalu lokalni mediji pišu još od prošlog tjedna te navode satnicu od 250 dolara za de facto cenzuru znanstvenih podataka. BP inače znanstvenicima vlade SAD-a zabranjuje pristup mjestu nesreće.
Blogeri su u srijedu otkrili da je BP na svojoj web stranici objavio lažiranu fotografiju svog centra za praćenje oštećene bušotine. U petak je pak glavni električar s potonule platforme Mike Williams na saslušanju u New Orleansu izjavio da su u trenutku katastrofe alarmi na platformi bili isključeni. Posljednja vijest iz BP-a kaže da je izvršni direktor Tony Hayward, koji je u Kongresu SAD-a popljuvan zbog izbjegavanja krivnje, pred odlaskom nakon 28 godina u tvrtki.
Znaju britanski zidovi kako goye \" to screw up \" svi slicu na alfazidove