Na izvanrednoj sjednici 22 države članice Arapske lige u glavnom egipatskom gradu Kairu odlučeno je da će se Libiji pružiti vojna pomoć u borbi protiv terorističke organizacije Islamske države koja hara tom zemljom.
Glavni tajnik Arapske lige Nabil Elaraby naglasio je da „treba poduzeti sve potrebne mjere za vraćanje sigurnosti i mira u Libiju, pružajući političku i vojnu potporu za očuvanje i zaštitu suvereniteta i integriteta Libije".
Iako je Elaraby naglasio nužnost pružanja političke i vojne potpore Libiji kako bi uništili teroriste u toj zemlji, i unatoč zahtjevu ministra vanjskih poslova Mohhameda al-Dairija, koji smatra da je to obveza arapskih zemalja prema zajedničkom obrambenom sporazumu iz 1950., Arapska liga odbila je na grad Sirt, gdje se nalazi uporište ISIL-a, izvesti zračne udare slične onima koje Arapska koalicija predvođena Saudijskom Arabijom izvodi na Hute u Jemenu.
Al-Dairi je naglasio da Libijci više ne mogu čekati na posredovanje UN-a, koji je još 2011. uveo embargo na izvoz oružja u Libiju te ga ponovno produljio prije šest mjeseci, u stvaranju vlade nacionalnog jedinstva i ujedinjavanje Libije jer je poznato kako je Libija od pada režima Moamera Gadafija podijeljena između Al-Dairijeve vlade na istoku zemlje i islamističke vlade u Tripoliju te da se guši u građanskom i plemenskom ratu.
I dok Arapska liga raspravlja kako uništiti ISIL u Libiji, on i dalje napreduje i osvaja teritorije te ubija nedužne civile. U međuvremenu, ISIL je na svojim portalima i web stranicama pozvao Turke na rušenje, kako su nazvali predsjednika Turske, "vraga Erdogana" koji je "Tursku prodao Kurdima i Amerikancima".
>> Jamaat Ansar-al-Sunna, osnovana 2003., poznata je po okrutnosti kao i ISIL
>> Ni nakon godinu dana Amerika nije uspjela uništiti ISIL
Normalno da nece uradit Nista konkretno kad u istu tikvu duvaju