Armenija je danas i formalno postala članica Euroazijskog ekonomskog saveza nakon što je u listopadu prošle godine potpisala sporazum o priključenju države zajednici Rusije, Bjelorusije i Kazahstana.
Mediji prenose izjavu predsjednika Armenije, Serzha Sargsyana kako njegova zemlja prepoznaje Euroazijski ekonomski savez "kao glavnu formu razvoja predvidljivih i maksimalno korisnih odnosa, utemeljenih na načelima slobodnog trgovanja, usluga, kapitala i radne snage".
Armenija, inače, nema zajedničku granicu s Rusijom, Bjelorusijom i Kazahstanom, ali to neće spriječiti integriranje "u jedan sustav reguliranja, prometa, energetike, telekomunikacije, financija" na području ovog saveza
>>Ukrajinski veleposlanik: I u Ukrajini je Putin bio popularan sve dok nije krenuo na Krim
Armenci imaju priliku gledati od čehga su pobjegli i od koga su se spasili.**********Ukrajinski premijer, Arseniy Yatsenyuk predstavio je parlamentu ekonomski program za 2015.-2020. godinu, parlament ga je prihvatio. U programu se po diktatu Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) i drugih međunarodnih vjerovnika pretpostavljaju ekstremne mjere štednje. Glavni ciljevi ekonomskog programa uključuju privatizaciju državnog vlasništva na velikoj razini pod odgovarajućim uvjetima, de-monopolizaciju ekonomije, kapitalizaciju državnih banaka, financijsku rekonstrukciju naftne i plinske kompanije u državnom vlasništvu, Naftogaz, rekonstrukciju pravnog sustava, reformu policije i poduzimanje napora za stjecanje energetske neovisnosti.Sve u svemu u sljedeće dvije godine državni proračun mora se smanjiti za deset posto u odnosu na zemljin bruto domaći proizvod. Ne iznenađuje kako će se najviše rezati u području socijalnog sektora. Deset posto državnih službenika suočit će se s otkazom dok će zdravstveni i obrazovni sustav proći djelomičnu privatizaciju. Doći će i do velike reforme zemljinog rudarskog sustava, dok će 32 neprofitabilna rudnika prestati s djelovanjem. Istovremeno će se napustiti neki porezi dok će se zatvoriti brojne institucije za regulaciju poslovnih aktivnosti.Uz militarizaciju ukrajinskog društva, vlasti potiču nacionalizam, dok je veliki broj politika reda i zakona usmjeren prema pojačavanju desničarskih osjećaja i gušenju bilo kakvog otpora prema vlasti. Nacionalna i domoljubna edukacija uvrštena je u obvezatan obrazovni program svih školskih ustanova. Pojavili su se i planovi o izgradnji sigurnosnog zida na granici s Rusijom.Druge legislativne reforme uključuju povećanje dobi za ulazak u mirovinu na 65 godina za oba spola, zatvaranje brojnih obrazovnih ustanova i knjižnica. Besplatna hrana za učenike osnovnih škola i pacijente u bolnicama također se ukida, kao i besplatno sudjelovanje u sportskim aktivnostima za mlade. Donijeti će se i ustavni amandmani kojima će se zaobići ustavom zajamčeno pravo na besplatno osnovno školovanje, koje će se s dosadašnjih jedanaest smanjiti na devet godina, ukida se i besplatna liječnička skrb, dok se istovremeno broj parlamentarnih zastupnika smanjuje s dosadašnjih 450 na 150.( najbolje da ustavnim amandmanom izglasaju da zastupnici moraju biti isključivo khazarski cionisti,kao Porošenko i Jatsenjuk ) Čini se kako novu Ukrajinu čeka "svijetla budućnost" pod monitoringom zapadnih financijskih institucija.