– Da se kod doktora Mihelića rade liječnički pregledi, doznao sam u studenom 2001. nakon kolegija Policijske uprave primorsko-goranske. Bio sam u prvoj grupi koja je određena za pregled, a poslije je moj posao bio da organiziram preglede i za druge. Zaposleni u MUP-u nisu odlazili na liječničke preglede nakon pregleda što bi ga obavili nakon primitka u službu, a pretpostavljam da je tako bilo zbog nedostatka novca – kazao je Dejan Rubeša danas na zagrebačkom Županijskom sudu.
Rubeša je svjedočio u nastavku ponovljenog suđenja Bojanu Sobolu, nekadašnjem pomoćniku ministra policije, dr. Davoru Miheliću te Rinu Aralici i Miroslavu Crniću. Sobol i Mihelić bili su u prosincu 2009. godine osuđeni na po godinu i 11 mjeseci zatvora, a Aralica i Crnić bili su oslobođeni. No, presudu je ukinuo Vrhovni sud, naloživši novo suđenje, a prema optužnici, Sobol se tereti da je s Mihelićem sklopio ugovor o liječničkim pregledima pripadnika specijalne i interventne policije.
Tužiteljstvo smatra da je Sobol potpisivanjem tog ugovora prekršio Zakon o zdravstvenoj zaštiti i Zakon o policiji, jer je dr. Mihelić u Delnicama imao ordinaciju opće prakse, a ne specijalističku ordinaciju. Što se pak tiče dr. Mihelića, on je imao ugovor s MUP-om od 1. siječnja 2001. do 31. siječnja 2003., a u tom razdoblju MUP-u je isporučio 36 računa vrijednih 424.031 kunu.
Osim Rubeše saslušan je i Josip Kukuljan, koji je rekao kako je Sobola u nekom trenutku pitao ima li MUP ugovor s dr. Mihelićem, na što mu je on odgovorio da ima, te mu je pokazao ugovor. Kukuljan je kao i Rubeša ostao pri iskazu što ga je dao na prethodnom suđenju. Osim njih trebao je svjedočiti i Oliver Grbić, bivši ravnatelj policije, no dostava poziva za njega je bila neuredna. Nakon što se na terenu provjeri koja je prava Grbićeva adresa, na klupu za svjedoke trebao bi sjesti na idućem ročištu.
Oliver je javna ličnost koja živi inkognito pa mu je teško ući u trag.