Sve dok Sabor ne promijeni zakon, lokalne će vlasti nastaviti s ustrojavanjem baza podataka o nekretninama i pripremama za njihovo oporezivanje, tako da će se rovovska bitka o potrebi oporezivanja nekretnina nastaviti i nakon premijerove izjave da će odgoditi plaćanje poreza.
Nije naodmet podsjetiti da se Hrvatska, istina unutar SFRJ, već jednom upustila u masovno oporezivanje imovine, ali analitičarka Instituta za javne financije Marina Kesner-Škreb podsjeća da je cijeli projekt neslavno propao, zbog niza problema koji su i danas prisutni.
Pozivajući se na rad profesora Jure Šimovića iz 1989. godine, Marina Kesner-Škreb je u jednom od tzv. newslettera navela da jugoslavenski porez na imovinu iz 1980-ih nije polučio zacrtane ciljeve jer je porezna osnovica nerealno utvrđivana, evidencije o imovini bile su nepotpune, a Uprava društvenih prihoda, kako se tada nazivala Porezna uprava, nepripremljena za naplatu.
>>Cijeli tekst čitajte u tiskanom izdanju od petka ili u e-izdanju
Od ostalih tema izdvajamo:
>>Najveći porez na nekretnine od članova Vlade platili bi Bošnjaković i Goran Marić
>>Iskustva Italije: Za stanove i kuće u kojima se živi porez se ne plaća ako nisu luksuz, na sve drugo da
>>Marinko Jurasić: Premijer mora objasniti što znači odgoda, odustajanje ili samo promjena zakona
>>Novi hit na internetu: Crtić o ljubavi dvojice dječaka dosad vidjelo 24 milijuna ljudi
Ljetna panorama:
>>Baletna zvijezda Tomislav Petranović: Bit ću derviš Ahmed Nurudin u Splitu
>>Originalni list Shakespeareova rukopisa za 100 tisuća dolara
>>Bribir je bio elitni kvart, nitko nije radio na zemlji
premijerove izjave da će odgoditi plaćanje poreza :::::::::::: sin udbaša i lekarke se boji za svoju popurarnost pa se prihvaća populizma i podilazi stoci sitnog zuba kako bi ju uspavao i lakše joj prerezao grlo