EKOLOŠKO GRAĐEVINSKO ČUDO U austrijskom zimovalištu Katschberg uskoro počinje gradnja senzacionalnih tornjeva s okruglim apartmanima

Drveni 'blizanci' teški 18 milijuna eura!

twins-txt.jpg
import
15.09.2007.
u 17:17

Poznato austrijsko skijalište i zimovalište Katschberg u Štajerskoj potkraj iduće godine dobit će svoj vjerojatno najprepoznatljiviji znak: ekološke Twinse! Na tisuću i šest stotina metara nadmorske visine podići će se dva tornja, sagrađena isključivo od drveta i prirodnih materijala koji će u unutrašnjosti imati posebno oblikovane apartmane kružnog oblika, dok će tornjevi izravno biti podzemnim tunelom povezani s hotelom Cristallo, koji je u vlasništvu iste kompanije kao i budući Twinsi, Falkensteiner Michaeler Tourism Group.

Iako štajerski Twinsi nisu ni izdaleka kopija newyorških Blizanaca kao ni uspomena na 11. rujna kada su srušeni, nema sumnje da će mnoge podsjetiti na slavne Blizance. Razlika je, međutim, velika. Dok su newyorške građevine bile simbol moderne Amerike i financijske moći grada čiji su simbol postale, tornjevi na Katschbergu bit će sagrađeni od drveta i sličnih ekoloških materijala prema recepturi genijalnog talijanskog arhitekta i dizajnera Mattea Thuna, čiji je i inače poslovni zaštitni znak sadržan u rečenici "Eco  non ego!" (Ekologija, a ne forsiranje vlastita ega).

Budući vlasnik i ulagač u štajerske tornjeve je kompanija Falkensteiner Michaeler Tourism Group, koja u posljednje vrijeme sve više ulazi u red najboljih kada je riječ o ulaganjima i gradnji posebno oblikovanih turističkih naselja i hotela. Oni su ujedno i vlasnici Borika, hotela na Krku te naselja Punta Skala kod Zadra, koje je već dobilo velike pohvale (čak je prozvano hrvatskim Dubaijem) i sasvim sigurno će se naći među prvima prema kvaliteti i arhitekturi u Europi.

Najveći projekt u Austriji
- Naš je slogan "Welcome home"  kaže mi Erich Falkensteiner, jedan od predsjednika FMGT-a (Falkensteiner Michaeler Tourism Group). Želimo time reći i pokazati da je osjećaj povratka kući nešto što želimo priuštiti svakom našem gostu kad ulazi u neki od naših hotela, bez obzira na to gdje se on nalazi. Ovaj projekt u Štajerskoj sigurno je najekskluzivniji, iako ne i najskuplji, a želimo ovdje dati nešto što će posve odudarati od svega ostalog do sada viđenog i mislim da ćemo u tome uspjeti. To je ujedno i naš najveći projekt u Austriji i prije svega želimo se uklopiti u prostorni plan toga kraja i doživjeti zadovoljstvo lokalne zajednice i ljudi koji ovdje žive, a koji će dobiti nešto prekrasno.

Nema iznajmljivanja!
Iako se još ne znaju svi troškovi, prema sadašnjim proračunima, ulaganje bi trebalo biti vrijedno oko 18 milijuna eura. No mnogo važniji od tog novca jesu spektakularnost i dizajn tornjeva koji, prema zamisli arhitekta Mattea Thuna, moraju slijediti linije borova koji rastu neposredno pokraj građevina. Upravo borovima bio je nadahnut veliki dizajner te je predvidio da veliki drveni rombovi čuvaju unutarnjost tornjeva, ali i osiguravaju vezu s okolnom prirodom i daju toplinu tornjevima, koji već imaju i ime "Edel  weiss Residence Katschberg".

Ti će se tornjevi, dakako, vidjeti iz velike udaljenosti, što je i bila namjera arhitekta, a iz apartmana, koji će biti prostrani i prozračni, vidjet će se cijela okolica. Svaki će toranj biti  širok dvadesetak metara, ali će biti različitih visina. Jedan će imati deset, a drugi 14 katova, a oba će biti povezana s hotelom Cristallo i svim njegovim sadržajima, od wellnessa koji se prostire na čak 2200 kvadrata do prostorija za sastanke...

Apartmani u tornjevima neće će iznajmljivati  barem kako sada stvari stoje. Oni će se moći samo kupiti, no ako vlasnici neće u njima boraviti cijele godine, moći će ih, dakako, u skladu sa zakonima poslovanja FMGT-a, i iznajmljivati određeno vrijeme. No, život u njima bit će poput normalnog boravka u boljim hotelima u kojima posluga svakodnevno čisti i posprema, na raspolaganju su taksi-usluge, frizeri i sve ostalo što treba i može zamisliti budući vlasnik apartmana.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije