Njemačka

Imigranti traže svoje ministarstvo

imigrant
Foto: Reuters/PIXSELL (Ilustracija)
12.11.2013.
u 17:00

Stvara se veliki pritisak na CDU/CSU i SPD

Useljenici su postali jedan od najvećih problema u zemljama EU, a udruge njemačkih imigranata zatražile su osnivanje ministarstva za useljenike. Dosad su se problemom useljenika i njihovom integracijom u njemačko društvo bavila ministarstva unutarnjih poslova i rada, a mnogim pitanjima imigranata bavila su se i druga ministarstva.

– Jedno bi ministarstvo imalo mnogo veći prostor djelovanja i donošenja odluka – napisali su u otvorenom pismu šefovima koji dogovaraju veliku koaliciju: Angeli Merkel (CDU), Horstu Seehoferu (CSU) i Sigmaru Gabrielu (SPD). Prije mjesec dana peticiju da useljenici dobiju svoje ministarstvo potpisalo je 60 njemačkih znanstvenika.

>>‘Njemačke izbore odlučit će – Turci’

Ključne riječi

Komentara 3

Avatar DonLon
DonLon
17:58 12.11.2013.

U Velikoj Britanij postoji Ministar za imigraciju. U cjelini gledano imigranti su ovdje donijeli nekoliko milijardi funti prihoda, jer u posljednjih desetak godina skolovaniji i bolje kvalificirani dolaze na rad i u principu ne zele ostati dulje od nekoliko godina.na. Nastoji se otezati, jer se nemoze sasvim onemoguciti, dolazak onih koji nemaju apsolutno nikakve veze s Velikom Britanijom i zele se samo upucati tamo gdje su ocijenili kako bi im bilo bolje nego kod kuce, bez da ista nude u zamjenu.

CH
chemica
17:08 12.11.2013.

Treba useljenike naučiti njemački. Treba im i posao pronaći. Treba im i socijalnu pomoć udijeliti. Pobogu, tko je našim gastarbajterima u doba Juge pomagao oko bilo čega? Imali su jedva tri razreda srednje škole pa ipak nisu pocrkali od gladi. Ovi novovjeki "gastarbajteri" prispjeli iz Indije i Somalije kao da nisu sposobni za samostalan život pa trebaju posebno ministarstvo. Da sam Švabo, rekao bih im da mi mogu lijepo popušiti...Alergičnima na žuljeve svakakve bedastoće padaju na pamet. Mogu filozofirat i u Indiji. Ili Somaliji. Nisu trebali prijeći pola Svijeta.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije