M. J. (29), koji je na Županijskom sudu u Splitu nepravomoćno osuđen na četiri godine zatvora zbog pokušaja ubojstva, Visoki kazneni sud (VKS) odbio je žalbu. No zato je prihvaćena žalba ŽDO-a Split koji su se žalio zbog visine kazne. Pa mu je kazna povišena za godinu dana, tako da je M. J. pravomoćno osuđen na pet godina zatvora.
M. J. (28) je bio optužen za pokušaj ubojstva, a prema optužnici, teretio se da se 31. listopada 2023. u 19.30 u Solinu, u kafiću u Ulici Antuna Gustava Matoša, nasuprot ulaza u Salona Mall, sukobio prvo verbalno, a zatim i fizički s 40-godišnjakom. Potom je u njega ispalio četiri hica, ozlijedivši ga opasno po život. Ozlijeđeni je bio prevezen u KBC Split gdje su liječnici hitnom intervencijom spriječili teže posljedice.
Inače, nakon što je pucao u 40-godišnjaka, M. J. je sam nazvao policiju i Hitnu te ih dočekao na mjestu događaja. Povod svađe i pucnjave, pisala je svojevremeno Slobodna Dalmacija, navodno je bio dug od 5000 eura te šverc automobila.
Super za presudu!!! još da dobije preporuku služenja u Lipovici sa dr.Čaćom kako nebi osjećao usamljenost i stres zbog suruvosti represivnog sustava.