Slatina

Jasne poruke očaja: Hoćemo plaće, Gaj je naš, ali dugovi nisu

\'slatina - 030311 - 330 radnika \'gaj fm\' slatina danas u 10 sati krenulo u mirni prosvjed slatinskim ulicama zbog neisplate 3 place i neizvjesne buducnosti poduzeæa snimio maja santosi /pixsell\'
\'Maja Šantoši/PIXSELL\'
04.03.2011.
u 12:00

Mirni prosvjed u Slatini je, ocijenjeno je, borba i za opstanak samog grada jer više od 1000 građana živi od plaća gajevaca

"Lopovi, lopovi", "Jaco, stižu pastiri", "Hoćemo plaće", "Gaj je naš, dugovi nisu", "Uhapsite lopove"... skandirali su jučer u mirnom prosvjedu radnici slatinskog poduzeća Gaj FM koji su zbog neisplaćene plaće za prosinac prije 8 dana zaustavili strojeve, a jučer su, predvođeni sindikalnim povjerenikom Željkom Vukovićem i Šimom Oreškovićem, regionalnim povjerenikom Sindikata PPDIV-a, krenuli u koloni na gradske ulice i pred zgradom gradske uprave više od sata prosvjedovali tražeći plaće i očuvanje radnih mjesta.

Da je u Gaj FM-u dogorjelo do nokata pokazuju i podaci o poslovanju u 2010. Prihod tvrtke nešto je veći od 19 milijuna kuna, što potvrđuje procjenu da su radnici lani radili sa samo 30 posto proizvodnih kapaciteta. Od tog novca trebalo je isplatiti 15-ak milijuna kuna za plaće, 6 milijuna kuna za kamate, 2 milijuna kuna za kredite. Ostali troškovi za sirovine, repromaterijal i dobavljače narasli su na još 22 milijuna ili ukupno 45 milijuna kuna. Tvrtka je blokirana, nema novca za repromaterijal, posljednju plaću radnici su dobili za studeni 2010. i više ne žele trpjeti poniženja. Od njihovih plaća živi više od 1000 Slatinjana, pa je opstanak Gaj FM-a zapravo borba za opstanak Slatine.

- Ne znamo u što su potrošeni svi ti milijuni, a gradska vlast o tolikoj zaduženosti Gaj FM-a nije upoznata. Svi ti problemi nisu od jučer, pa tražimo da nadležna tijela kažu gdje su završile kaznene prijave protiv uprave koja je 2008. otjerala Gaj u stečaj. Neka utvrde i je li uprava poslovala na korist ili na štetu radnika i poduzeća, rekao je radnicima gradonačelnik Ivan Roštaš potvrđujući kako će idući tjedan tražiti razgovor u ministarstvima kako bi se Gaj FM-u pomoglo. Nakon mirnog prosvjeda radnici su se polije 13 sati vratili u poduzeće gdje nastavljaju s obustavom rada sve dok ne dobiju barem jednu plaću.

Ključne riječi

Komentara 3

VI
vilica
08:42 05.03.2011.

Nedopustivo je da firme danas idu u stečaj. Kamensko, Uzor, Jadrankamen jednostavno se ne smiju događati. Spremite njihove uprave koje su dovele do stečajeve iza brave, uzmite im imovinu, revalorizirajte dugove i pokrenite proizvodnju... k vragu kad će ti ekonomisti u hrvatskoj počet radit svoj posao više????

MO
mojzagi
15:45 05.03.2011.

Teska je to sramota za nasu nam HR. Svaki dan to citamo kakovi to ljudi vode i kupuju ta poduzeca, zasto se ta poslovanja ne kontroliraju, pa ako nekoj firmi neide, onda treba proizvodnju zaustaviti, a ne pustiti radnike dada rade ( za nekog koji i dalje prodaje)a radniku ne plati, SRAMOTA. Kad ce nestati te proklete nepravde i pljacke u nasoj HR.???

1J
1japan
11:32 06.03.2011.

za takve slučajeve treba izlaziti na ulice iskazati nezadovoljstvo ali ne tražiti smjenu vlasti već da rade da se to nedogađa neka mjenjaju sve ali neka rade rade rade da se nešto vidi

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije