- Nisam kriv - izjavio je danas na sudskom ročištu na Općinskom sudu u Požegi Amir Mafalani, na suđenju za ubojstvo Ive Pukanića i Nike Franjića.
Protiv njega je Općinsko državno odvjetništvo u Požegi podnijelo optužni prijedlog zbog prijevare požeške tvrtke Wilijams za 25,292,16 kuna. Optužuje ga se da je predstavljajući se komercijalistom Davorom Marićem za tvrtku Centar Konto naručio od požeške tvrtke Wilijams 252 boce od 0,75 litara voćnih rakija u kolovozu 2008. godine s namjerom da ih nikada i ne plati.
Tvrtku Centar Konto kupio je putem oglasnika od jedne osobe iz Sv. Ivana Zeline u lipnju 2008. godine te u njoj za direktora postavio Marka Dučkića, osobu koja je imala završenu samo osnovnu školu. Ta ista tvrtka već je u rujnu prebačena na novu osobu, Ivana Solara.
- Ovo nije prvi put da se mene povezuje s imenom Davora Marića. Zbog sličnih prijevara s tvrtkom iz Varaždina, Križevaca, Splita i nekoliko njih iz Zagreba policija me već ispitivala, a išao sam i na prepoznavanje u policiju. Međutim, nitko mene nije prepoznao kao Davora Marića. Istina je da smo Marko Dučkić i ja kupili tvrtku Centar Konto kao poslovni partneri, željeli smo se baviti uvozom iz Kine, ali je Marko onda odustao te smo početkom rujna tvrtku prodali drugoj osobi – objasnio je Mafalani koji za ovaj slučaj nije uzeo odvjetnika.
Student informatike Mafalani tijekom iznošenja svoje obrane, ali i ispitivanja pokazao je da izvrsno barata podacima vezanim uz datume i brojeve.
Drugoosumnjičeni Marko Dučkić za kojeg je Mafalani kazao da ga poznaje desetak godina branio se šutnjom, a na suđenje je došao iz pritvora zbog toga što se nije odazivao na sudske rasprave. Kako je obećao da će to ubuduće redovito činiti, pušten je da se brani sa slobode. Glavna rasprava nastavit će se saslušanjem novih svjedoka.
http://www.youtube.com/watch?v=MKl56BIFYbQ