Europa pomalo izlazi iz krize. Najgore je prošlo. Zaključilo je više od oko 2500 sudionika Svjetskog ekonomskog foruma u Davosu, koji je završen s umjerenim optimizmom.
No jedno je široka slika, a drugo brojke: osamdeset i pet najbogatijih ljudi ima novac i bogatstvo kao polovica svjetskog stanovništva. Tako je eliti u Davosu poručila organizacija Oxfam, koja se bori protiv siromaštva i nejednakosti. U povodu toga, CNN je izradio kalkulator koji osobna godišnja primanja uspoređuje s primanjima u manje, ali i više razvijenima.
Vidljivo je to i na primjeru Hrvatske, gdje je prosječna bruto godišnja zarada za 2012. iznosila 94.500 kuna. Što znači da za toliku plaću učitelj u Etiopiji mora raditi 11 godina? Ili čistač u Tajlandu pet godina. Zarađujemo nešto manje od grčkih liječnika, ali tek trećinu plaće višeg administrativnog osoblja iz Finske. Posebna su kategorija direktori i burzovni mešetari. Novca imaju, ali strpljenja ne. Ulagač Thomas Perkins tvrdi da traje progon bogatih, nabrajajući “antikapitalističke” pokrete poput Occupy. “Mrze nas i proganjaju kao Židove za holokausta”, požalio se.
>> Plaće u školama drastično će se smanjiti, nekima i 50 posto!
ni u etiopiji nema više korupcije kao kod nas zahebite spike stranka ova , stranka ona , samo odugovlačite i onako nemate kaj za reć , jadni smo mi , dok se ne pojavi netko ko ima muda pokrenut neštoešto , ne štedeći nikog , ni sebe aaa do tada jedmo govna , neko manje , neko više