PROVJERILI SMO Hanžek strahuje za moguće žrtve

Koliko je most na rijeci Krapini opasan?

21.11.2008.
u 14:54

Most na rijeci Krapini državne ceste D-205, što je početak odvojka Zagorske magistrale od čvora Zabok prema Kumrovcu, toliko je derutan da je već moguća opasnost za sudionike u prometu. Ulegnuće ploče vidljivo je na ravnini ograde, a ugrađeno betonsko željezo viri na sve strane iz raspucala betona. To bi i laiku trebao biti znak da mu je statika opasno ugrožena.

Zajedničke mjere
Takvo stanje mosta i nije čudno s obzirom na to da od 60-ih godina, kada je sagrađen, nije saniran. Gradonačelnik Zaboka Ivan Hanžek zabrinut je za moguće žrtve.

Nada se da se ipak neće dogoditi najgore, odnosno kritični trenutak kada će se na mostu naći natovareni kamioni, koji bi mogli biti opasnost za statiku, što bi rezultiralo urušavanjem mosta. Da takav scenarij nije potrebno čekati, napominje Ivan Hanžek, u Hrvatskim se cestama treba pokrenuti svijest za popravak mosta.

– Ako se most zatvori zbog svog stanja, sjeveroistočni, ali i zapadni dio županije gubi izravnu vezu sa Zagrebom. No, to ipak ne bi trebalo biti problem jer postoji alternativni smjer. Mi smo više zabrinuti za moguće žrtve i zbog toga smo prije dvije godine uputili pismo Hrvatskim cestama kako bi se žurno poduzele mjere i sanirao mosta – rekao je gradonačelnik Ivan Hanžek i dodao kako je Grad predložio zajedničke mjere kojima bi ublažili probleme za gradnje novog mosta, a koje se odnose na zajedničku investiciju u obilaznim smjerovima i rješavanju obilaska preko Velikog Trgovišća sa Zagorskom magistralom.

– Dvije godine poslije nemam nikakvih povratnih informacija te smatram da voditelji za županijski dio iz Hrvatskih cesta imaju vezane ruke, a da su centri koji odlučuju o tom zahvatu negdje drugdje i da sve to zapinje u centrali Hrvatskih cesta u Zagrebu – dodao je Ivan Hanžek.

Most je siguran
S druge strane Drago Andrić, voditelj zagrebačke ispostave Hrvatskih cesta, opovrgnuo je tvrdnje i Hanžekovu zabrinutost.

– Most je siguran, statika je dobra. Svaka dva mjeseca radimo geodetska snimanja, pomaka u prošle dvije godine nema. Ne postoji mogućnost urušavanja – kazaoje D. Andrić.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije