Građani Koprivnice će od 20. travnja moći sav biootpad pripremiti za odvoz te dovesti građevinski otpad na novootvoreni objekt kompostišta, neopasnog, komunalnog i inertnog otpada i deponija građevinskog otpada u Marofskoj ulici u Herešinu.
Pilot-projekt
– Građani će u pilot-projektu skupljanja zelenog otpada, koji kreće od 20. travnja u upravnoj zgradi Komunalca u Mosnoj i u Sektoru komunalne usluge na Varaždinskoj cesti, moći kupiti biorazgradive vreće za 3,5 kuna, u koje će se odlagati trava, granje, živica, lišće, a komunalci će otpad kupiti srijedom, dva puta mjesečno, no građani otpad mogu dovesti i sami – rekao je Petrica Koštić, rukovoditelj Sektora komunalnih usluga u Komunalcu.
Građani će za nekoliko mjeseci moći s računima za vreće, doći po svoj kompost.
Kompostirati se osim zelenila može talog kave i čaja, ljuske od jaja, piljevina, slama i sijeno, a sve će informacije građani dobiti u lecima.
– Pilot-projekt zelenog otpada je za sada samo na području Koprivnice, no planiramo ga i proširiti – rekao je Koštić.
Građevinski će se otpad pak vagati i naplaćivati ovisno o veličini komada i to od 17 do 98 kuna po toni.
– Što se tiče građevinskog otpada, naplaćivat će se usluga, a biorazgradivog samo vreće. Zeleni se otpad neće preuzimati prilikom odvoza kućnog otpada – rekao je gradonačelnik Zvonimir Mršić.
Sanitarni čvor za Rome
Kompost će se koristiti za potrebe Komunalca, a građevinski otpad za šutu za ceste. Ukupna je vrijednost investicije 1,2 milijuna kuna, s čime je izgrađen i sanitarni objekt s tuševima i zahodima namijenjenim stanovnicima romskoga naselja, naseljenima pokraj kompostišta.
svaka čast na tome pohvaljujem to i treba reći političarima da se tako skupljaju bodovi kada naprave i pokrenu nešto korisno i dobro za sve nas narod koji kudi loše treba podržati dobro pa da vidimo dalje