Iako je današnja, 77. sjednica Programskog vijeća HRT-a gotovo u cijelosti bila posvećena programskim temama (a to ponajprije i jest zadaća Vijeća HRT-a), njezin je početak bio u znaku pritužbi nekih vijećnika na, kako kažu, tendencioznu medijsku kampanju koja se uoči i nakon nedavnoga neuspjelog pokušaja izbora novoga glavnog ravnatelja Prisavlja povela u nekim tiskovinama i obrušila na vijećnike, a sve s ciljem da se Vijeće proglasi nekompetentnim.
Rkman bi proglasio "izvanredno stanje"
Vijećnik Ilija Rkman je te napade, a ponajprije one na svoj lik i djelo, nazvao čak i "izvanrednim stanjem" te zatražio da se o tome raspravi na zatvorenoj sjednici i da Programsko vijeće HRT-a zaštiti svoje članove od takvih medijskih napada i objeda. A svoj je "skromni" primjer intenzivnih medijskih napada na sebe priložio i Siniša Grgić:
- Nemam riječi kako bih opisao tu mržnju prema sebi, padalo mi je na pamet čak i da se povučem, ali neću... No možete misliti kako se osjećam kad, nakon takvih bombastičnih naslova u novinama i na portalima, ujutro vodim dijete u vrtić, a časna sestra me pita: "Jeste li vi još na slobodi..."
Doduše, vijećnica Marina Škrabalo se usprotivila ideji o bilo kakvoj zatvorenoj sjednici, smatrajući da na "nadrinovinarstvo" ne treba reagirati posebnom sjednicom jer da takvoj vrsti napisa ne treba pridavati pozornost, a vijećnik Hašim Bahtijari presjekao je tu raspravu izjavom kako ne bi htio da se početak sjednice pretvori u "knjigu žalbe" i, ako se netko ne može nositi s teretom javnog posla, onda se njime ne treba ni baviti.
Na kraju su se ipak dogovorili da će ubuduće svaki put, kad se dogodi takav slučaj, reagirati slanjem dopisa i zahtjevima za pravo na odgovor redakcijama.
Premijerku "zasjenio" Vojković
No i u nastavku sjednice vijećnici su se podosta bavili samima sobom, poprilično se žestoko konfrontirali i ukrštali mišljenja, bilo je i zanimljivih verbalnih duela i polemika (poput one o "slučaju Gorana Rotima"), te analiza programskih propusta (poput gostovanja poduzetnika T. Horvatinčića u emisiji Otvoreno o prosvjedima u Varšavskoj ulici, a koji je, smatraju, sljedeće večeri bio ispravljen).
U nastavku rasprave bilo je i prigovora na kriterije pri odabiru i tretman određenih vijesti u središnjem Dnevniku HTV-a, poput priloga o posjetu premijerke J. Kosor Njemačkoj i susreta s kancelarkom A. Merkel koji je bio emitiran tek u 18. minuti, jer ga je zasjenila HSLS-ova afera o sad već bivšem čelniku Croatia osiguranja H. Vojkoviću.
U dijelu rasprave o prijedlogu programskog usmjerenja HTV-a za 2010. godinu najzanimljiviji je pak dio bio onaj o budućnosti Latinice. V. d. urednik Informativnog programa HTV-a Renato Kunić izvijestio je vijećnike kako je i on obavio razgovor s autorom Denisom Latinom, tražeći da Latinica ide uživo - međutim bezuspješno jer Latin to i dalje odbija - pa je sve izglednije da Latinice na programu više neće ni biti.
Denis Latin je čak zatražio i premještaj u Zabavni program, a "tamo ćemo Latinicu teško vidjeti", rekao je Kunić.
Stoga su i vijećnici podržali stav da će Latinica - ili ići uživo ili nikako!
ODMOR! Nisam niti primjetio da na programu nema više LATINICE ( mislim emisije).Uši su mi se odmorile,a tek da nema Nu2 odmor za uši bio bi potpun.