"otvoreno"

Linić: Isplata regresa i božićnica ovisi o ispunjenju plana proračuna

'06.03.2011., Zagreb - Gosti danasnje emisije u studiju 24 sata TV - Nedjeljom prijepodne s 24 sata uzivo bili su Radimir Cacic i Ivan Suker. Ivan Suker Photo: Davor Puklavec/PIXSELL'
Foto: 'Davor Puklavec/PIXSELL'
1/3
14.02.2012.
u 23:16

Proračun će srezati samo 2,8 milijardi kuna, a ne 3,5 milijarde kako tvrdi Linić, smatra Šuker.

Broj ljudi koji napadaju prijedlog proračun pokazao je "da smo tu negdje", izjavio je ministar financija Slavko Linić gostujući u utorak na HTV-ovoj emisiji Otvoreno.

Prijedlog proračuna napao je Linićev prethodnik Ivan Šuker, koji je rekao kako će već u sedmom mjesecu doći do "panike s plaćama". Šuker je ustvrdio da će se ovim proračunom, ako je prihodovna strana planska, zapravo srezati samo oko 2,8 milijardi kuna, a ne 3,5 milijarde, koliko je najavio Linić.

Linić pak tvrdi kako je plan prošle godine bio manji, te da treba uzeti u obzir i 2,5 posto inflacije, prognozirani gospodarski rast, povećanje PDV-a s novim prijedlogom zakona i još neke čimbenike, te da na prihodovnoj strani ne bi trebalo biti većih problema. Isplata regresa i božićnica ovisit će o tome hoće li se plan ostvariti, dodao je.

Linić je rekao i kako je evidentno da će se smanjiti broj zaposlenih u državnoj upravi, ali ne onih za stalno, već da će "dobar dio" od 24 tisuća zaposlenih na određeno završiti na burzi.

- Ne smijemo dozvoliti da zbog kašnjenja dođemo u ogromne neprilike. To su ljudske brojke i to je krvavi posao za jednog ministra - rekao je Linić.

Profesor na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu Ivan Lovrinović usprotivio se prodaji državnih tvrtki poput HPB-a i CO-a jer bi se time, tvrdi postigla mala korist, a izgubilo i ono malo što imamo.

- Prodat ćemo i ono malo što ostvaruje prihod - rekao je.

Prodaji se usprotivio i Šuker, koji tvrdi kako se za te tvrtke sada ne može dobiti puna cijena. Linić pak tvrdi da je potrebna dokapitalizacija i nova porezna sredstva za te tvrtke.

- HPB je mala banka koja po nama treba novog vlasnika. Financijski sektor ne treba biti pod kontrolom države - objasio je Linić, rekavši kako i u kući, kad vam se smanji budžet, razmišljate o prodaji imovine. Naglasio je pak kako se država neće rješavati ni nadzora nad rijekama, jezerima i ostalim prirodnim bogatstvima.

Komentara 24

ST
stric15
23:41 14.02.2012.

. ...gledao sam emisiju koja je OBILOVALA ...stavovima druga slavka stečajka ...od polemike i argumentirane rasprave ni slova ...malo zaslugom arogantnog slinića,malo nonšalancijom voditelja

OB
-obrisani-
23:51 14.02.2012.

Pa ako ja mogu predložiti prije policisjkog sata da olakšam Vladi Zorana Milanovića prilikom isplate božićnica i regresa. Treba prodtri poluotok Pelješac kupca je najbolje tražiti u liku i djelu gospodina Sorosa. Riješili bi muke po proračun a i povezivanje Pelješca nas više nebi ništa koštalo. \"- HPB je mala banka koja po nama treba novog vlasnika. Financijski sektor ne treba biti pod kontrolom države - objasio je Linić, rekavši kako i u kući, kad vam se smanji budžet, razmišljate o prodaji imovine.\"

OB
-obrisani-
23:38 14.02.2012.

Ma kakva panika dok Slavko Stečajko vodi ministarstvo financija nema panike. A poznato je da dotični ministar nije u stanju kupit oružje već pare prenamjeni za obnovu trga. Jer trg je važniji od države pljuc!

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije