Da kriza rađa najčudnije "radničke pokrete otpora", pokazali su zaposlenici američkog "3M" u čijoj su tvornici južno od Pariza dulje od jednoga dana držali svoga šefa Luca Rousseleta zabarikadiranog u uredu. Nakon što su na taj način iskazali svoje nezadovoljstvo najavljenim gašenjem radnih mjesta, šefa su oslobodili.
Rousselet, kojega su gnjevni radnici držali prisilno u tvornici od utorka navečer, izjavio je nakon "oslobađanja" da mu uvjeti u zatočeništvu nisu bili loši.
No zatočeništvo bi potrajalo i dulje da nije pristao potpisati sporazum po kojem će se poboljšati uvjeti 110 radnika kojima prijeti otkaz.
Lokalni dužnosnik sindikata Jean-Francois Caparros izjavio je da radnici nisu bili agresivni tijekom zatočenja industrijskog menadžera, a njegov prisilan ostanak u uredu radnicima je bila zadnja karta prije otkaza kako bi ishodili bolje uvjete prije nego što ostanu bez posla.
Slična pobuna radnika koji su zatočili svoje šefove dogodila se i u tvornici Sony u Francuskoj. Dvojica manadžera prisilno su prenoćila u tvornici dok nisu pristala na zahtjeve radnika vezanih uz najavljeno otpuštanje.
Radnici poznatog proizvođača automobilskih guma "Continental" svoj prosvjed najavljenim zatvaranjem jedne od tvornica u Parizu iskazali su paljenjem guma ispred prozora predsjednika uprave.