U Rovinju se održava susret međunarodnih teoretičara medija i političke komunikacije na kojem se raspravlja i izmjenjuju iskustva na području političke komunikacije, digitalne tehnologije i kvalitete demokracije.
Konferencija u organizaciji svjetskog udruženja politologa International Political Science Association (IPSA) i Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu okupila je više od 80 sudionika. U subotu se raspravljalo o građanskom novinarstvu, izvještavanju o politici te demokratskoj mobilizaciji u digitalno doba. Viktorija Car s Fakulteta političkih znanosti predstavila je svoj znanstveni rad na temu „Politički diskurs hrvatske Wikipedije: Dva lica hrvatske povijesti“ u kojem se osvrnula na relativizaciju zločina Drugog svjetskog rata i redefiniranje povijesti.
Vita Dreijere sa Sveučilišta u Latviji u znanstvenom radu „Prostor za elitu? Politička komunikacija na Twitteru u kontekstu dvosmjerne komunikacije“ potvrdila je da političari u Latviji aktivno koriste Twitter, a većina smatra kako je aktivno korištenje društvenih mreža korisno u svrhu približavanja glasačima.
Pričalo se i o ulozi novinara u digitaliziranom svijetu, a novinarka njemačkog Suddeutsche Zeitunga Alexandra Borchardt kazala je da će novinari u novomedijskom okruženju biti važniji no ikad jer u digitalnom svijetu postoji jako puno informacijskih kanala.
>> Mediji ne smiju podleći konstruiranim aferama
Novinarski poziv treba biti stup čovječanstva i istine....odavno izgubljeno,čast izuzecima.