Iako su Županjci koji žive u blizini deponija zabrinuti za zdravlje jer se boje kako smeće koje se dovozi iz poplavljenih mjesta, sadrži i opasni otpad, u županjskoj Čistoći kažu kako nema razloga za strah jer se otpad svakodnevno kontolira i razvrstava.
Ante Klanac, direktor Čistoće koja skrbi i o ovom deponiju kaže kako je to jedino odlagalište u tom dijelu Vukovarsko-srijemske županije s dozvolom jer je drugo, u Gunji, još uvijek poplavljeno, a Ministarstvo zaštite okoliša je odredilo županjski deponij kao mjesto gdje će se dovoziti i propisno zbrinuti komunalni otpad iz poplavljenih mjesta.
- Otpad iz poplavljenih sela prikuplja se u reciklažnim dvorištima u Gunji, Drenovcima i Rajevom Selu, ondje se odmah i razvrstava na pojedine kategorije, a opasni i posebni otpad preuzimaju ovlaštene tvrtke. Na naše odlagalište se dovozi glomazni otpad, uglavnom pokućstvo, koje su drobilice u reciklažnim dvorištima samljele i u takvom obliku se kod nas odlažu. Redovita je kontrola uzoraka otpada i do sada nije bilo ni naznaka kakvoj zarazi - kaže Klanac dodajući da će na županjski deponij biti doveženo oko 50 tisuća prostornih metara ili 20 tisuća tona otpada iz poplavljenih
mjesta gdje je obnova počela iznošenjem iz kuća uništenog pokućstva i kućanskih aparata.
>> Žrtve poplave smjestili u trošne barake pune plijesni i bez WC-a